İftar ve sahurda reytingler nasıl? İşte Nihat Hatipoğlu'nun maliyeti

Nihat Hatipoğlu, reytinglerde zirveyi zorlarken Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir, bugünkü köşesinde Nihat Hatipoğlu'nu kaleme aldı.

Eklenme Tarihi: 18 Mayıs 2018

Ramazan ayı denilince akla ilk gelen isimlerden biri artık Nihat Hatipoğlu oldu. İftar ve sahur vakitlerinde ekranda olan Nihat Hatipoğlu, vatandaşların merak ettiği sorulara cevap veriyor. Bilgi ve donanımıyla verdiği cevaplarla Yediden yetmişe herkesin takdir ettiği Nihat Hatipoğlu, pahalı bir yayıncı mı ? Reytinglerde zirveyi zorlarken Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir, bugünkü köşesinde Nihat Hatipoğlu'nun pahalı bir yayıncı olmadığının altını çizdi.

SURVİVOR'LA YARIŞIYOR: Bugün iyi bir dizinin bölüm başı maliyeti ortalama 600 bin ile 1 milyon TL arasında. Kadrosu çok güçlü olan ama altı bölüm sonunda yayından kaldırılan ‘Mehmed: Bir Cihan Fatihi’ dizisinin bölüm başı maliyeti daha da yüksektir. Acun Ilıcalı, ‘Survivor’ için bölüm başı kaç TL maliyete katlanıyor bilmiyorum ama o işin de ucuz olmadığı kesin. Hocalara ödenen paranın bahsi geçince, geçtiğimiz sene Ramazan Ayı’nın reytinglerine baktım. Mesela 21 Haziran’da ‘Survivor’ totalde 18.31 share alıp, gün birincisi olmuş, Nihat Hatipoğlu’nun iftar programı 15.89 share ile ikinci gelmiş. Diğer günlerde de durum pek farklı olmamış.

İFTAR PROGRAMINDA İYİ SONUÇLAR ALMIŞ: Hatipoğlu, özellikle prime time saatlerine denk gelen iftar programında, hep iyi sonuçlar almış. Bir dizinin tek bölümlük maliyetine ya da daha aşağısına, bir ay boyunca, hem iftar hem de sahurda iyi reyting ve share almak kolay iş değildir.

MALİYETİ PAHALI DEĞİL: Bir sürü dizinin, belirli bir reytingden fazlasını aldığı zaman kanallara ek fatura kestiği bir dönemde, Nihat Hatipoğlu’nun maliyeti pahalı değil, ucuz bir maliyettir.