Hollywood’a Türkiye damgası

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve TC Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın himayesinde gerçekleştirilen Hollywood Türk Film Festivali (HTFF), 20 Ekim’de Los Angeles’ta başladı. Görkemli açılış törenine yerli ve yabancı çok sayıda ünlü isim katıldı.

Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2017

Bu yıl ilk kez düzenlenen Hollywood Türk Film Festivali (HTFF), 20 Ekim’de Los Angeles’ta başladı. Görkemli açılış törenine yerli ve yabancı çok sayıda ünlü isim katıldı.

Hollywood Türk Film Festivali’nin açılışı, geçtiğimiz cuma günü Los Angeles’ta düzenlenen görkemli bir törenle yapıldı.

Büşra Pekin’in İngilizce sunduğu törene yabancı konukların yanı sıra Türkiye’den Demet Akbağ, Meryem Uzerli, Selçuk Yöntem, Hilal Saral, Kaan Urgancıoğlu ve Hidayet Türkoğlu da katıldı. Gecenin açılış konuşmasını, festivalin kurucusu Barbaros Tapan yaptı. Tapan, “Hollywood ile Türk dizi/sinema sektörü arasındaki bağının bu festivalle güçleneceğine inanıyoruz” dedi.

AKBAĞ VE BISSET’E ONUR ÖDÜLÜ VERİLDİ Açılış töreninde Türk sinemasının başarılı ismi Demet Akbağ ile Altın Küre sahibi İngiliz oyuncu Jacqueline Bisset’e onur ödülü verildi. Los Angeles Press Club Eski Başkanı ve Golden Globe üyesi Ali Sar’a da plaket takdim edildi. Türkiye’nin Oscar adayı “Ayla”, festivalin açılış filmi olarak gösterildi. Açılışta “Ayla” ekibi de hazır bulundu.