Hayranlıkla izlediğimiz dizilerden kovulan ünlü oyuncular

Gösteri dünyasının ünlülerinin her yaptığı işin garanti olduğunu sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bazen onlar da anlaşmazlığa düşerek, tartışarak ya da başka sebeplerle işlerinden olabiliyorlar.

Eklenme Tarihi: 07 Mayıs 2017

Özellikle de TV dizilerinde bunun çok örneği var. İşte çeşitli sebeplerle "işten atılan" ünlüler... Su Kutlu Bir dönem yayınlanan "Güzel Köylü" dizisinin kadrosunda yer alan Su Kutlu'nun ayrılığı da uzun süre konuşulmuştu. Çekimlerin yapıldığı Muğla'da gittiği bir barda çıkardığı olaylar yüzünden diziden kovulduğu ileri sürülmüştü güzel oyuncunun. Daha sonra dizinin yönetmeni yaptığı açıklamada Kutlu'nun davranışları yüzünden hem gittiği mekana hem de dizinin markasına zarar verdiği gerekçesiyle kadrodan çıkarıldığını açıklamıştı. Yönetmen açıklamasında "Bu bize kan kaybettirse bile, reytinglere etkili olsa bile, yüz kişinin ve buna bağlı olarak bir köyün etrafında bu işten para kazanan insanların gırtladığından geçen helal parayı bile kaybetmek adına bu riski göze alarak ben bu kızı diziden çıkartıyorum. Benim için Muğla'nın huzuru bir kişiden daha önemli” dedi.

Ceren Hindistan Her bölümü neredeyse bir sinema filmi uzunluğunda çekilen televizyon dizilerinin setinde kimi zaman tatsızlıklar ya da gerilimli anlar da yaşanıyor. Bunun bir örneği de bir dönemin çok izlenen Sakarya- Fırat dizisinde tekrarlandı. Dizinin başrol oyunusu olan Ceren Hindistan; çekim takvimini aksatında yapımcıyla arası açıldı ve "işine son verildi." O dönemde basına yansıyan haberlere göre yapımcı, Hinsistan'ın çekim takvimine uymayarak aksaklıklara yol açması nedeniyle çileden çıktı. Bunun sonucunda da Hindistan'ın "idam fermanını" imzaladı. Özetle, Ceren Hindistan'ın 'dizideki ömrü bitti." Güzel oyuncu da aynı şeyi yaşayan pek çok oyuncu gibi "ölerek" diziden ayrıldı. Ceren Hindistan ise tüm bu gelişmeler üzerine avukatı aracılığıyla yaptığı açıklamada bu iddiaları yalanlayarak "çalışma arkadaşlarının yokluğunda tutanak tanzim etmeye giden olumsuz hal ve tavırları nedeniyle kendi isteğiyle ayrıldığını" ileri sürdü.

Caner Kurtaran Dizi setlerinde en çok konuşulan "kovulmalardan" birinin kahramanı da izlenme rekorları kıran Yaprak Dökümü'nün Şevket'i Caner Kurtaran oldu. Defalarca uyuşturucu yüzünden gözaltına alınan Kurtaran sonunda diziden çıkarıldı. Buna gerekçe olarak da “çekim saatlerini aksatması, sorumsuz, disiplinsiz davranışları” gösterildi.

Kurtaran rolüne veda etti onun yerine Hasan Küçükçetin Şevket karakterini canlandırmaya başladı. Caner Kurtaran ise gördüğü tedavinin ardından Aşk ve Ceza adlı diziyle setlere geri dönmüştü.