Hayatımın Aşkı

Hürriyet'ten Hakan GENCE'nin, ‘Hayatımın Aşkı’ dizisi oyuncuları Hande Doğandemir ve Serkan Çayoğlu ile dizide canlandırdıkları karakterlerle ilgili keyifli röportajından kareler...

Eklenme Tarihi: 14 Mayıs 2016

Dizinin başrol oyuncuları Hande Doğandemir ve Serkan Çayoğlu’yla buluştuk, dizide canlandırdıkları karakterleri mercek altına aldık, “Hayatınızın aşkını buldunuz mu” diye sorduk. Doğandemir: “Öyle biri olsa hayatımda olurdu.” Çayoğlu; “Bulsam hissederdim.”

Son dönem edebiyatta, televizyonda, sinemada kadın karakterlerin çoğu yalnız, sevgisiz ve hepsi ideal erkeği arıyor. Bir an önce evlenmek istiyorlar. Bu dizide de Gökçe karakteri öyle. Gerçekten kadınlar için bir an önce evlenip yuva kurmak bu kadar önemli mi?

Hande Doğandemir: Türk toplumunda evlenip aile kurmak üzerine bir baskı var. Ama bu algı yavaş yavaş yıkılıyor sanırım. Benim de yakın arkadaşlarım evlendi, hepsinin çocukları oldu. Kendimi bu konuda hiç mağdur hissetmiyorum. Artık daha geç evlenip daha geç anne olunabiliyor.

Eskiden erkekler kadınların peşinden koşardı. Şimdi dizilerde tam tersi oluyor. Durum ne ara değişti? H.D.: Bu algının sebebi kadınların eskiye nazaran kendileriyle daha rahat dalga geçmeleri olabilir. Kadınlar artık daha özgüvenli. Ne istediklerini biliyorlar ve daha rahatlar. Birine âşık olunca duygularını özgürce ifade edebiliyorlar. Oysa eskiden her şeyi karşıdan bekliyorlardı. Serkan Çayoğlu: Dediğin gibi olabilir. Ama bence erkekler bunu daha gizli kapaklı yapıyor. O yüzden de sanki kadınlar erkeklerin peşinden koşuyor gibi algılanabiliyor.