Ermeni çocuğu Müslüman yapmıştı! Nihat Hatipoğlu ve ATV için şaşırtan gelişme

Nihat Hatipoğlu'nun sunduğu iftar programına katılan 13 yaşındaki Erme,ni bir çocuk canlı yayında Müslüman olmuştu. Tartışma konusu olan çocukla ilgi önemli gelişmeler yaşandı.

Eklenme Tarihi: 15 Mayıs 2019

Ramazan ayında ATV'de yaptığı programları reyting rekorları kıran Nihat Hatipoğlu, geçtiğimiz günlerde Artur adında Ermeni bir çocuğu Kelime-i şehadet getirterek Müslüman yapmıştı.

Çocuk bunu kendisinin istediğini söylemişti. ATV program ekibi de çocuğun annesi ve üvey babası ile görüşüp izin almıştı. Canlı yayında aktarılana göre anne olaya rıza göstermişti. Ancak yayından sonra olay bambaşka bir yöne gitti.

Nihat Hatipoğlu hakkında, Ermeni çocuğu Müslüman yaptığı için suçlama yöneltildi. Çocuğun annesi Alina Y., Ermenistan'da bir internet sitesine 'haberinin olmadığını' iddia etti. Anne şunları söyledi:
-“Çocuğum Müslüman olmadı. Biz Ermeniyiz, Hristiyanız. Ben bilseydim kendim, çocuğumun yanına giderdim, ama bilmiyordum...

Suriyeli arkadaşı demiş: Dükkanda çalışıyorum. Aniden bana haber geldi. Artur 13 yaşında, saf bir çocuktur. Suriyeli arkadaşı “gel beraber canlı yayında konuşalım sonra bize hediyeler verirler, onlarla da oturup yemek yeriz” demiş, çocuğum da saf saf onunla gitti. Çocuktur o, yanlış yaptı. O Müslüman olmadı, sünnet olmadı.”