Hatice'nin dudak uçuklatan değişimi

Şarkıcı Hatice, müziğe düşkün olan ailesi henüz küçük yaşta iken bu konudaki yeteneğini keşfederek, bu yeteneği üzerine eğilmesi için teşvik etti.

Eklenme Tarihi: 09 Mart 2017

Ünlü şarkıcı Hatice, aile toplantılarında ve düğünlerde amatörce şarkı söyleyerek başladığı müzik hayatına 'İner misin, çıkar mısın?' isimli yarışma programında müzik dalında birinci seçilerek profesyonelce devam etme şansını yakaladı. 90'lı yılların sonunda müzik dünyasına giriş yaptı. O dönemin çok konuşulan şarkıcıları arasındaydı Hatice... Zaman içinde ise geçirdiği estetik operasyonlar ve değişimiyle konuşuldu. Eski fotoğrafları ile şimdiki halini görenler ise şaşırıyor.

Hatice Kimdir? Şarkıcı Hatice, 6 Aralık 1978 yılında İzmir’in Narlıdere ilçesinde doğmuştur. Daha küçük yaşlarda iken müziğe ilgi duymaya başlayan Hatice, ailesi tarafından bu yeteneğini geliştirmesine teşvik edildi. Aile arasında ve küçük arkadaş topluluğunda amatör şarkılar söylemeye başladı. Profesyonel müzik hayatına ise katıldığı “İner misin Çıkar mısın?” isimli ses yarışmasında birinci seçilmesiyle başladı.

Bir televizyon kanalında Çürük Elma isimli programında sunuculuk yapmaya başlayan Hatice, müzik yanının ağır basması nedeniyle müzik hayatına atılmıştır. Bunun üzerinde Eyüp Musiki Cemiyeti’ne kayıt olan Hatice, usta sanatçı Nejat Yertut’tan sanat eğitimi aldı. Bu sırada Arif Sağ Müzik Okulu’na da devam ederek kendini müzik alanında bir hayli geliştirmiştir. Bu eğitimi tamamlamasının ardından kendini yeteri kadar geliştirdiğini düşünerek profesyonel müzik hayatına adım atmıştır. 1990 yılında müzik camiasına adım atan şarkıcı, birçok albüm piyasa sundu. Bunlar arasından seslendirdiği Farfara, Emiceoğlu Dursun, Kiraz Yenge, Çıt Çıt gibi şarkılar ile kısa zamanda zirve yaptı. Müzik kariyerinin zirvesine çıkan güzel sanatçı, müzik camiasından şarkıcı Güney Aydan ile evlenmiş. Ancak sanatçı ilk eşini 2003 yılında kaybetmiştir.

İşte Hatice'nin şaşırtan değişimi...