Harvey Weinstein'in taciz skandalında çarpıcı Oprah Winfrey iddiası

Harvey Weinstein'in taciz skandalında skandal üstüne skandallar ortaya çıkıyor.

Eklenme Tarihi: 13 Ocak 2018

Kadijah Whomanity / Onedio - Geçtiğimiz günlerde Altın Küre ödüllerinde taciz olaylarıyla ilgili duygulu sözler söyleyen, #metoo hareketinin tam destekçisi olduğunu öne süren TV Programcısı Oprah Winfrey ile ilgili ciddi iddialar söz konusu. Hollywood'da yaşanan ve süregelen cinsel taciz olaylarıyla ahkâm kesen Oprah Winfrey'nin Harvey Weinstein'in kulak memesini emerken bir fotoğrafı bile ortaya çıktı.

İngiliz oyuncu Kadian Noble, katıldığı basın toplantısında 2014 yılında Londra'da Harvey Weinstein ve koluna girmiş Oprah Winfrey ile tanıştığını anlattı. "Düşündüm ki bu adamın bana sunabileceği harika şeyler olabilir." diyor genç oyuncu. "Harvey yalnız başına hareket etmiyordu" dedi avukatı Jeff Herman ve ekledi "Harvey, Kadian ve diğer birçok kadına yaptığı şeyleri başka kadınların yardımı olmadan yapamazdı." 2017 yılında Angelina Jolie ve Gwenyth Paltrow gibi isimler bile Weinstein hakkında suç duyurusunda bulunmuştu. Fotoğraflardan da anlaşıldığına göre Oprah Winfrey ve Harvey'nin arası bir dönem oldukça, hatta gereğinden fazla iyiydi.

Oprah ve Weinstein 2014 yılında Critic’s Choice Awards gecesinde. Yanlış görmüyorsunuz, Oprah, Harvey Weinstein'in kulak memesini ağzına almış.

İddiasına göre Weinstein, Kadian Noble'a kariyeriyle ilgili boş vaatlerde bulundu ve kadını Fransa'daki oteline davet etti. Yine Kadian'in iddiasına göre Weinstein burada kendisine tecavüz etti.