Güzelleşmek için yaptıkları pes dedirtti! İdrarını...

Bir grup insan güzelleşmek için kendi idrarlarını içiyor ve bakın deneyimlerini nasıl anlatıyorlar..

Eklenme Tarihi: 12 Eylül 2018

Normal şartlarda bir insanın güzel olmak, kilo vermek ve daha genç görünmek için yapması gereken şeyler bellidir. Dengeli beslenmek, spor yapmak, hijyenik olmak ve düzenli bir hayata sahip olmak gibi. Ama bazı insanlar çok uçuk kaçık şeyler yapabiliyor. Bir grup insan cildini güzelleştirmek ve kilo vermek için idrar içiyorlar! Evet yanlış duymadınız bu insanlar kendi idrarlarını içiyorlar. Dailymail'de yer alan bu sıradışı haberi sizlere olduğu gibi aktarıyoruz.

"Kimse tarafından bilinmese de kendi idrarını içmek, cilde hatta gözlerine sürmek asırlık bir uygulamadır. Bazı insanlar tarafından enerji kazanmak, sahip olunan bazı hastalıkları iyileştirmek ve genç görünmek için uygulanan bir yöntemdir. Bu insanlar sağlık konusunda yazan blog yazarlarının ilginç fikirlerini göz önünde bulundurarak kendi sağlıklarını korumak için tuvalete gidiyorlar."

Idaho'da yaşayan 49 yaşındaki meteorolog Christo Dabraccio, kendi idarını içerek 13.6 kilogram verdiğini ve kendisini Süperman gibi hissettiğini söylüyor. Dabraccio'nun bu çılgın tavsiyesini dinleyen, Maryland'da yaşayan 26 yaşındaki ressam Julia Sillaman ise kendi idrarını içerek mucizevi biçimde aknelerinden kurtulduğunu ve 11.3 kilogram verdiğini söylüyor.

Bilim insanları ise bu konunun insanlara faydası olduğuna dair hiçbir kanıt olmadığı, idrar içmenin insanların kendileriyle dalga geçilmesinden başka bir şey sağlamayacağı görüşündeler. Amerika'da internet üzerinden birbirlerine tavsiye verip deneyimlerini anlatan insanlar ile birlikte idrar içen insanların sayısı çoğalmaya başladı. Temel mantık idrarın, vücudun özelliklerini geliştirmek, hastalıklarla savaşmak ve diğer arındırma etkilerini sağlamak için zehri tekrar emebilen bileşime sahip olmasıdır. Ancak bu iddialar, idrar içmenin faydalı olduğuna dair bilimsel bir kanıt olmadığı için bu uygulamanın zararlı olabileceğini düşünen uzmanların ağzında acı bir tat bıraktı