Güzel psikolog Yeşim Akıncı'dan yeni kitap: Mutluluğu Seçtim Ya Sen? Hayatı zevkine vararak yaşa..

Katıldığı televizyon programlarıyla büyük bir hayran kitlesine sahip olan, ünlü ve güzel psikolog Yeşim Akıncı'nin yeni kitabı Mutluluğu Seçtim Ya Sen çok yakında raflardaki yerini alacak. Yeşim Akıncı yeni kitabıyla ilgili Medyafaresi.com'a çarpıcı açıklamalar yaptı. Bakın mutluluğun formülü ne?

Eklenme Tarihi: 27 Şubat 2019

- Kitabınızın isminde mutluluğu seçtim diyorsunuz. Mutluluk seçilebilir bir şey mi?

Yeşim Akıncı: Kesinlikle! Mutluluk başlı basına bir seçimdir. Seni ne mutlu eder diye hiç düşündün mü? Bunu şimdi düşünerek bile mutluluğu seçmeye başlayabilirsin.

- Kadınlar ve erkeklerin mutlu olma yolları farklı mı?

Yeşim Akıncı: Kadın ve erkek beyin yapısı farklı olmasına rağmen mutlu olma yolları ortak paydalarda da buluşuyor. Örneğin; herkes Yemek yemekten mutlu olabilir . Kadın beyni ıspanak sever, erkek beyni et yahni sever diye bir şey yok yani.

Her şey bizim var oluşumuz, yetiştirilme tarzımız, hormonlarımız, önyargılarımız, demografik yapımız, sevme ve sevilme şeklimiz, çevremiz, psikolojimiz ve de seçimlerimiz ile alakalı. Bireysel farklılıkların farkındalığı gerekiyor biraz bizlere.

- Kitapta neler anlatıyorsunuz? Kitabı kimler okumalı?

Yeşim Akıncı: Kitabım "MUTLULUĞU SEÇTİM YA SEN?" tamamen mesleğindeki bilgi birikimlerinden oluşuyor. Yaptığım tv programlarında, yıllardır vermiş olduğum Trendimiz Mutluluk eğitimlerinde, konferanslarda ve bireysel terapilerde farkettiğim insanın gün geçtikçe mutluluktan uzaklaşarak yanlış sapaklarda mutluluğu araması ve de kaybolması beni bu kitabı yazmaya teşvik etti.