Gündemden Düşmeyen Sedat Peker Videolarındaki Kitaplar Merak Konusu Oldu

Son günlerde her hafta bir video yayınlamaya başlayan organize suç örgütü lideri Sedat Peker'in masasına koyduğu kitaplar gündemden düşmüyor.

Eklenme Tarihi: 16 Mayıs 2021

Bildiğiniz gibi Sedat Peker, 2 mayıs günü yayınladığı YouTube videosuyla üç ay içinde 12 video çekeceğini duyurmuştu. Bu seriden de şu anlık 5 tanesini yayınladı. Yayınladığı videolarda geçmişe dair birçok bilinmeyenleri paylaştı.

Özellikle Mehmet Ağar, Süleyman Soylu ve "Pelikancılar" isimli grupla ilgili birçok iddia ortaya attı ve bazı ilişkileri anlattı.

Peker'in anlattıkları, verdiği mesajlar önemli olsa da videoda dikkat çeken bazı detaylar vardı. Mesela masanın üzerinde bulunan kitaplar... Bu kitaplar herkeste merak uyandırdı.

İŞTE O MERAK KONUSU OLAN KİTAPLAR...

Omertà: Suskunluk Yasası - Mario Puzo

Mario Puzo'nun son kitabı Omerta, adını örgüt üyelerinin onurunun simgesi olan 'suskunluk yasası'ndan alıyor. New York'un Mafya liderlerden Raymonde Aprile bir suikaste kurban gider. Aprile, 'Merhamet kötü bir alışkanlıktır. Sahip olmadığımız güçler için hak iddia etmektir ve kurbana karşı işlenen affedilemez bir suçtur.' düşüncesiyle hareket etmiştir yaşamı boyunca ve merhamet etmeme sırası, kendi yerine geçmesi için yetiştirdiği yeğeni Astorre'dadır şimdi. Ama Bab Aprile'in katili kimdir? Mafya liderlerinin çoğunu hapse atan FBI ajanı Kurt Cilke mi? Bir türlü köşeye sıkıştırılamayan bir başka Mafya lideri Timmona Portella mı? Uluslararası karanlık ilişkilerin bir numaralı adamı diplomat Marriano Rubio mu? Yoksa bilinmeyen başka güçler mi? Ne var ki, 'Omerta Yasası' yürürlüktedir. Hem de her yerde!... Ama Astorre, okuru korkunun, gerilimin ve ölümün soğuk labirentlerinde dolaştırmaya çoktan karar vermiştir. Omerta, Mario Puzo'nun 'son' başyapıtı...