Gökçek'in kanalından Erdoğan ve Bahçeli'ye sansür

AKP ve MHP'nin İzmir'deki ilk ortak mitingini tüm kanallar canlı yayınlarken, Gökçekler'in Beyaz Tv'si mitingi yayınlamamayı tercih etti. (ODATV)

Eklenme Tarihi: 18 Mart 2019

AKP ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı dün İzmir Gündoğdu Meydanı’nda ilk ortak mitingini gerçekleştirdi. Mitingde hem Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan hem de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli konuştu.
Erdoğan’ın ve Bahçeli’nin ilk ortak mitingi yaklaşık 3 saat sürdü. Tüm kanallarda miting, özellikle Erdoğan’ın ve Bahçeli’nin konuşması canlı olarak verildi. Ancak Cumhur İttifakı’nın İzmir’deki ilk ortak mitingi sırasında, Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV’nin yayını dikkat çekti. Beyaz TV mitingin hiçbir anını canlı olarak vermedi. Altını tekrar çiziyoruz, miting Beyaz TV'de canlı olarak yayınlanmadı. Miting saatleri sırasında Beyaz TV’de, ekonomi programı, AKP’nin Erzurum’daki ‘Başkanlar Anlatıyor’ etkinliği canlı olarak verildi.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin eski Başkanı Melih Gökçek, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı sonrasında istifa ederek görevi bırakmıştı. Gökçeklerin kanalında, AKP-MHP’nin ilk ortak mitingi ve Erdoğan ile Bahçeli’nin konuşmalarının canlı olarak verilmemesi dikkat çekti.

Beyaz TV’de saat 14.00 sularında “Eko Pazar” programı başladı. Program sonrasında saat 15.00 sularında ise AKP’nin Erzurum’daki ‘Başkanlar Anlatıyor’ etkinliği canlı olarak yayınlanıyor. Saat 16.00’da ise Beyaz TV’de “Zaman Bülteni” isimli program veriliyor. Yani Gökçeklerin sahibi olduğu Beyaz TV, AKP-MHP’nin İzmir’deki ilk ortak mitingini ve Erdoğan ile Bahçeli’nin konuşmasını canlı olarak vermiyor.

İşte Beyaz TV’nin AKP-MHP mitingi sırasındaki yayınları:

(Beyaz TV'de 14.00 sularında yayınlanan program)

(Beyaz TV'de 15.00 sırasında canlı yayınlanan etkinlik)

(Beyaz TV'de 16.00 sırasında başlayan bir başka program)

İşte AKP-MHP’nin İzmir mitingini canlı yayınlayan kanalların görüntüleri: