Göçmen ünlülerin kaçış hikayeleri

Bugün, 20 Haziran Dünya Mülteci Günü. Dünyaca ünlü pek çok yıldız da yaşadıkları ülkelerdeki zorlu koşullar nedeniyle aileleriyle birlikte başka ülkelere göç etmek zorunda kaldı. İ

Eklenme Tarihi: 20 Haziran 2017

Bugün, 20 Haziran Dünya Mülteci Günü. Dünyaca ünlü pek çok yıldız da yaşadıkları ülkelerdeki zorlu koşullar nedeniyle aileleriyle birlikte başka ülkelere göç etmek zorunda kaldı. İşte Hollywood’daki göçmen yıldızlar ve başarıları tüm dünyaya mal olmuş sinema ve müzik dünyasının göçmen isimleri... Mila Kunis Soğuk Savaş döneminde Kunis’in ailesi, oyuncu yedi yaşındayken, Soyvetler Birliği’ne bağlı olan Ukrayna’dan ABD’ye göç etti. Trump’ın göçmen yasağından sonra Kunis’in kendisi gibi oyuncu olan eşi Ashton Kutcher, “Karım bu ülkeye Soğuk Savaş’ın ortasında göçmen vizesiyle geldi” yazmıştı.

Freddie Mercury Queen grubunun efsanevi solisti aslen Afrika adası Zanzibar’lı ve yetişme döneminde Zanzibar’la Hindistan arasında gidip geldi. Adada savaş başladığında, 1964 yılında Mercury, ailesiyle birlikte Londra’ya göç etti.

Rita Ora Ünlü pop şarkıcısı daha bir yaşındayken ailesiyle birlikte Kosova’dan İngiltere’ye göç etti.

Iman Süper model Iman ve ailesi 1972 yılında darbe olunca Somali’den Kenya’ya göç etti. Iman, kariyerine Kenya’da başladı.