Gizem Memiç

2010 yılında Miss Turkey seçilen ve bu yıl ‘Survivor’ yarışmasında yarışan Gizem Memiç, MAG dergisinin son sayısına kapak oldu.

Eklenme Tarihi: 26 Mayıs 2016

Vatan'dan Melis Güvenç, Gizem Memiç ile buluştu... İşte o keyifli röprtaj haberimizde... Hayatının Survivor'dan sonra değiştiğini belirten Memiç, “Yarışmadan sonraki Gizem artık küçük şeylerden bile mutlu olabiliyor” diyor.

Miss Turkey hayatınıza neler kattı çok şey değişti mi? Miss Turkey, sonrasında katıldığım Miss World ve Miss Universe sayesinde hayatıma dünyanın birçok yerinden arkadaşlar kattı. Değişik tecrübeler edindim. Bizden farklı olan kültürleri o kültürlere sahip insanlardan görmüş oldum. Bu yarışmalar ve kazandığım deneyimler hayata daha geniş bir perspektiften bakmamı sağladı.

Miss Turkey gibi yarışmalarda sizce artık güzellik yeterli değil mi? Güzellik, Miss Turkey’de dereceye girmek için hiçbir zaman yeterli olmadı. Güzellik yanında duruş, doğallık, kişilik, karakter, eğitim, görgü gibi birçok farklı alanda da değerlendirme yapılıyor. Yarışmacılara güzelliğe takılı kalmak yerine biraz da kendilerini geliştirmeye odaklanmalı. Doğal olmaları en onemli unsur. Yapmacık tavırlar kendini çabuk ele veriyor.

Yarışma sonrası pek ortalarda görünmediğiniz neden? Miss Turkey seçildiğim sene Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümünde birinci sınıftaydım. Projelerde yer almak demek İstanbul’da yaşamak demekti. İstanbul’a taşınmak için de okulumu ya dondurmam ya da değiştirmem gerekecekti. İkisini de tercih etmedim. Okuluma devam ettim. "Güçlü ve dayanıklı olduğumu biliyordum ama yarışma çok ağırdı. Dayanmaktan başka çarem yoktu."