Gerçek hayattan uyarlanan unutulmaz filmler!

Sinema tarihine iz bırakan bazı filmlerin gerçek bir hikayeden uyarlandığını biliyor muydunuz? İşte o filmler!

Eklenme Tarihi: 22 Şubat 2017

Patch Adams (1998) Patch Adams gerçek bir karakter ve aslında hastalarına mizah ile yaklaşan bir doktor ve komedyen. Doktorun Gesundheit: Good Health is a Laughing Matter (Çok Yaşa! İyi Sağlık Bir Gülmekten Geçer) adında kitabı filme konu edilmiş oldu. Doktor Patch Adams ayrıca her yıl bir grup gönüllü ordusu ile birlikte farklı yerlere gidip çeşitli hastalara mizah ile moral olmaya devam ediyor.

Şöhrete Bir Adım (2000) Gençliğinde Rolling Stone dergisi için yazılar yazmış ve rock gruplarıyla turnelere çıkmış yönetmen Cameron Crowe'un gerçek öyküsünü anlatıyor. Crowe, The Who grubu ile turnedeyken yarı ölümcül bir uçak kazasında neredeyse hayatını kaybediyordu.

Sıkı Dostlar (1990) Bu öykü, önceleri bir mafya üyesi olan daha sonra bir köstebek olarak çalışmaya başlayan Henry Hill'i konu alan Wiseguy kitabından esinlenerek yapıldı. Kitabın yazarı aynı zamanda Martin Scorsese ile birlikte Birkaç İyi Adam'ı yazan kişidir.

Chicago (2002) 2002 yılı yapımı Chicago, 1970'li yıllarda yapılmış bir müzikalden esinlenilmişti ve bu müzikal de 1926 yılında yazılmış bir oyun üzerine kuruluydu. Filmde ismi Roxie Hart olarak geçen karakter, gerçekte Beulah Annan adındaki bir kadının hikayesiydi ve kadın erkek arkadaşını öldürmüştü.