2030’dan geldiğini iddia eden Noah’ın kehanetleri gerçekleşti, sırada yeni kehanetler var!

2030 yılından geldiğini iddia eden Noah birçok iddia ortaya atmıştı. Bugünlerde ise yaptığı kehanetlerden bazıları gerçekleşmeye başladı. Kehanetlerini sıraladıktan sonra kitap ve dergilerden kanıt gösteren Noah, kehanetlerine yenilerini ekledi.

Eklenme Tarihi: 10 Temmuz 2019

CEOtudent'te yer alan habere göre, Noah Nisan 2019'da görme engeli olan kişilerin görebilmesini sağlayacak yeni bir tedavi yöntemi keşfedileceğini iddia etmişti.

Bulunduğu bu kehanet doğru çıktı ve Nisan ayında Kanada'da bulunan Queen's Üniversitesi'nde göz hastalıkları üzerine çalışan bilim insanları, CAMKII isimli bir proteinin yeni kan hücrelerinin üretilmesi için farklı sinyalleri koordine ettiğini keşfetti.

CAMKII proteini, vücutta kan damarlarının nasıl büyüyüp geliştiğine dair bilinmeyenleri ortaya çıkardı.

Temel görevi ışığı algılamak olan retina, bu görevi yerine getirebilmek için oksijen ve besine ihtiyaç duyan kan damarları bu noktada önemli bir rol üstleniyor.
Yetişkinlerde kan damarları boyutu sabit kalsa da bazı göz vakalarında kontrolsüz büyüme görülebiliyor.

Kontrolsüz büyüme durumu da retinada büyük hasara yol açıyor ve bu sebeple kısmi görme kaybı ve körlükler olabiliyor.

Tim Curtis önderliğindeki ekip, kontrolsüz büyümeyi durdurmak, normale dönmesini sağlamak ve görme bozukluklarını tedavi etmek için yeni bir yöntemin önünü açmış oldu.

Noah'ın diğer iddiası ise Haziran 2019'da yürüme engeli olan insanları yürütebilecek bir çip teknolojisinin hayata geçirileceği konusundaydı.

Geçtiğimiz günlerde Melbourne Avustralya'da, Austin Health'de görev yapan bilim insanları, felç sebebiyle vücudunu hareket ettiremeyen kişilerin hareket kabiliyetlerini sağlayacak yeni bir yöntem bulduklarını duyurdu.
Ekip, omurga yarlanması sonucunda felç olmuş 13 hastanın travma bölgesinin altında yer alan sinirleri, omurga yaralanmasının üzerinde bulunan sinirlerle birleştirmeyi ve sinir transfer tedavisi adı verilen yoğun fizyoterapi yöntemini bulmayı başardı.

Her sinir transferi 2 saat civarında sürdü ve 2 yıl süren çalışma sonrasında her hasta kollarını oynatabilmeyi ve kendi başına yemek yemeyi öğrendi. Bununla beraber elektronik cihazları da kullanmaya başladı.

Noah daha önce de Şubat 2019'da ABD'nin orta batı eyaletlerine aşırı soğuk havaların geleceğini iddia etmiş ve ABD'nin iç kesimleri son yılların en soğuk kış mevsimini yaşamıştı. Bu olaydan sonra da zaman yolcusu Noah'ın popülerliği iyice arttı.