Galatasaray Başantrenörü Efe Güven'in Küfürlü Sözlerine Sert Tepki

Galatasaray Başantrenörü Efe Güven’in Fenerbahçe Öznür Kablo maçında saha kenarında oyuncularına yaptığı konuşmada, İngilizce olarak “Onları finalde s….” ifadelerini kullanması olay yarattı. Sosyal medyada yayılan video sarı lacivertli cepheden büyük tepki gördü.

Eklenme Tarihi: 21 Mart 2021

Kadınlar EuroLeague Çeyrek Final maçında Fenerbahçe Öznur Kablo’yu 71-61 mağlup eden Galatasaray Kadın Basketbol Takımı, ilk maçı 91-74 kaybettiği için galip gelmesine rağmen turnuvaya veda etti. Galatasaray Başantrenörü Efe Güven'in İngilizce olarak ''Finalde onları s...'' sözleri olay yarattı.

İşte o anlar...

Fenerbahçe yöneticisi Metin Sipahioğlu, konuyla ilgili olarak yaptığı paylaşımda “Kadın basketbolunda elendiği maçtan sonra, kadınlarımızı hedef alan şekilde küfürlü kelimeler kullanan sözde spor adamı. Artık aramızdaki maçlarda yaşanacaklardan tek sorumlu bu arkadaştır. Kendi etmiştir, çok fazlasıyla kendi bulacaktır. İyi geceler Büyük Fenerbahçe Taraftarı” yorumunda bulundu.

Fenerbahçe Erkek Basketbol Takımı Kaptanı Melih Mahmutoğlu da yaşanan olayla ilgili sessiz kalmazken “Rakip, isim, kulüp bağımsız bir hassasiyettir bu! Kadınlara küfür, kadınlara şiddet ve ayrımcılık kabul edilemezdir! UTANIYORUZ” ifadelerini kullandı.