Futbolcusunun eşiyle birlikte olan teknik adam kovuldu

Paraguay Ligi'nde Libertad takımını çalıştıran Leonel Alvarez'in, futbolcusunun eşiyle aşk yaşadığı iddia edilmişti.

Eklenme Tarihi: 11 Mart 2019

Paraguay Ligi'nde Libertad takımını çalıştıran Leonel Alvarez'in görevine son verildi. 53 yaşındaki Kolombiyalı teknik direktörün görevine son verilmesinin nedeni ise ülkede gündem yarattı. Leonel Alvarez'ın takımdaki futbolcusunun eşiyle ilişki yaşadığı iddia edildi.

''ANTRENMANA GELDİK AMA İÇERİ ALINMADIK'': Alvarez'den henüz şok iddialarla ilgili bir açıklama gelmezken yardımcısı Ruben Dario Bedoya ise basın mensuplarına şunları söyledi: "Sabah 7.30'da antrenmana geldik ama içeri girmemize izin verilmedi. Bu, profesyonelliğe yakışmadığı gibi bizleri de şoke eden bir tavır oldu. Eğer bir karar alınmışsa ayrılan kişi, içeri girmesine ve kendisine ait şeyleri almasına izin verilmeli. Yapılanlar saygısızlık."

FUTBOLCUSUNUN EŞİYLE İLİŞKİ YAŞADI: Libertad takımının başında başarılı bir performans sergileyen Kolombiyalı teknik adam Leonel Alvarez, takımdaki futbolcularından Edgar Benitez'in karısı Patty Gonzalez ile ilişki yaşadı. Libertad'ın Catolica'yı 4-1 mağlup ettiği karşılaşmanın ardından tesislere gelen Leonel Alvarez, güvenlik tarafından tesislere alınmadı. Kulüpten kovulduğunu öğrenen Leonel Alvarez, bu durumu kabul etmeyerek itiraz etti ancak kulüp konuyla ilgili resmi açıklama yaptı.

TAZMİNAT ÖDENMEYECEK: Libertad'dan yapılan açıklamada, "Yönetimsel bir pozisyona sahip birine olan güven kaybı" nedeniyle yolların ayrıldığı açıklandı. Libertad'ın Leonel Alvarez'in futbolcusunun eşiyle ilişkiye girmesi nedeniyle tazminat ödemesi de yapmayacağı belirtildi.