RTÜK müdahale etti, Kimsesizler dizisi isim değiştirdi

Sosyal medyadaki tepkiler ve RTÜK'e yapılan şikayetlerin ardından FOX'un başrollerinde Erdal Beşikçioğlu, Beren Gökyıldız ve Burcu Özberk'in yer aldıkları Kimsesizler dizisinin adı değiştirildi.

Eklenme Tarihi: 01 Ekim 2020

RTÜK, FOX TV'de yayınlanan "Kimsesizler" adlı diziyle alakalı vatandaşların şikayeti sonucu inceleme başlatıldığını duyurmuştu. Dizide, Mahir Boztepe karakterinin çocuklara karşı sert ifadeleri oldukça tepki çekmişti.

Dizide, tüm hayatını geride bırakıp Ali Kaan Çocuk Evi'ni açan Mahir Boztepe karakterinin "Aile bu dünyada en önemli varlıktır. Ailesi olmayan insan hiçtir. Size de aileler gelecek. Saçınıza, başınıza, tırnağınıza, dişinize, huyunuza, suyunuza bakacaklar. Bacaklarına sarılacaksınız.'' ifadeleri tepki çekmişti.

Dizide yer alan ''Kendinizi acındıracaksınız. Hani o barınaktaki köpekler var ya, beni seç beni seç diye yaltaklanan köpekler, işte öyle davranacaksınız. Burada ben ne dersem o! Ağlamayana mama yok." sözler sosyal medyada olay olmuştu.

RTÜK'ün Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "FOX TV'nin 'Kimsesizler' dizisiyle alakalı gerek Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bildirimleri gerekse STK ve vatandaşlarımızdan gelen yoğun şikayetler sonucunda söz konusu dizi film için RTÜK Başkanlığı tarafından inceleme başlatılmıştır." ifadelerine yer vermişti.