Fotoğraflarla Prens Philip'in Hayatı! 99 Yıllık Ömründe Neler Yaşadı?

Doğumunda kendisine Yunanistan ve Danimarka Prensi unvanı verilen Edinburgh Dükü ve Birleşik Krallık kraliçesi II. Elizabeth'in eşi. Philip Mountbatten'in 99 yıllık hayatı...

Eklenme Tarihi: 10 Nisan 2021

Edinburgh Dükü Prens Philip, Yunanistan'ın Korfu Adası'nda 10 Haziran 1921'de doğdu. Soy ağacında, Danimarka, Almanya, Rusya ve Birleşik Krallık Kraliyet ailelerinin üyeleri bulunuyor.

Prens Philip eğitimine Fransa St-Cloud'daki MacJannet Amerikan okulunda başladı. Prens Philip (soldan ikinci) bu fotoğrafta okul arkadaşlarıyla görülüyor. Prens Philip yedi yaşındayken, Mountbatten ailesinden akrabalarıyla yaşamak için İngiltere'ye gitti. İlkokulu İngiltere'nin Surrey kentinde okudu.

Daha sonra eğitimin öncülerinden Kurt Hahn'ın İskoçya'nın kuzeyinde kurduğu Gordonstoun'daki yatılı okula gitti, burada spor eğitimlerinde büyük başarı gösterdi.

Bu fotoğrafın, Prenses Elizabeth (soldan üçüncü) ile o dönem bahriyeli olan Yunanistan ve Danimarka Prensi Philip'in (arkada beyaz kepiyle) birlikte görüldüğü ilk fotoğraf olduğuna inanılıyor. Bu fotoğraf, 23 Temmuz 1939'da Dartmouth'taki Kraliyet Deniz Harp Okulu'nu ziyaret sırasında çekildi.