Filenin Sultanları'nın Saatlerce Bozulmayan Makyaj Sırları

Yaz aylarında, plajda, sporda makyajı korumak oldukça zor. Peki nasıl oluyor da bazılarımızda hemen dağılıp bozulan makyaj bazılarında gün sonunda, 40 derecede bile mükemmel görünüyor?

Eklenme Tarihi: 27 Ağustos 2021

Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın da bu sıcaklarda, üstelik uzun süreler terledikleri aktif bir spor yaparken makyajlarının kusursuz bir şekilde kalması da haliyle gündem oldu.

Ancak zaman zaman verdikleri röportajlarda kullandıkları ürünleri paylaşıyorlar. Biz de bundan hareketle sıcaklarda ve aktif durumlarda makyajın kalıcılığını artırma yöntemlerinden bahsedelim dedik.

Kuru cilt makyaj için ne kadar kötüyse yağlı cilt de kalıcı makyaj için oldukça zor bir zemin. Yüzünüzü nemlendirmeyin demiyoruz elbette, makyaj öncesi kullandığınız ürünler yağ değil su bazlı olmalı. Yağlı cilt makyajı kolayca dağıtır.

İyi bir makyaj bazı ürünlerin daha iyi oturmasını ve daha uzun süre bozulmamasını sağlar. Silikon içeren makyaj bazları daha mat bir görünüm verse de makyajın daha iyi oturmasını sağlamıyor ne yazık ki. Baz etkisi için çok ince tanecikleri olan toz pudraları da makyaj öncesinde yüzünüze hafifçe geçebilirsiniz.