Filenin Sultanları Zehra Güneş Kimdir? Kaç Yaşında?

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nda 'orta oyuncu' pozisyonunda yer alan Zehra Güneş, her geçen gün üzerine koyan başarılı performansıyla alkış topluyor.

Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2021

Vakıfbank formasıyla alt yaşlarda ve as takımda şampiyonluklar yaşayan Zehra Güneş, yıldızı parlayan kadın sporcular arasında yer alıyor. 2 metreye yakın boyuyla file önünde adeta duvar ören milli voleybolcu, pozitif kişiliği ve güler yüzüyle genç sporcu adaylarına rol model oluyor. Milli takımın ve Türk voleybolunun son dönem sembol ismi Eda Erdem'in ardından fenomen kadın sporculardan biri olması öngörülüyor

ZEHRA GÜNEŞ'İN HAYATI
7 Temmuz 1999 tarihinde İstanbul'un Kartal ilçesinde dünyaya geldi.


Voleybola 12 yaşında Vakıfbank Spor Kulübü'nde başladı. 2 sene üst üste hem yıldız, hem de gençlerde Türkiye şampiyonluğu yaşadı.

15 yaşındayken 2. Lig takımlarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde bir sezon kiralık olarak forma giydi. Aynı sezon hem PAF takım, hem de genç takımda Türkiye şampiyonluğu yaşadı.

2015-16 sezonu Vakıfbank'ın 3. Lig'den 2. Lig'e şampiyon olarak yükselen takımında forma giydi. 2016-17 sezonunda Beşiktaş'ta kiralık olarak forma giydi. Sezon sonunda Vakıfbank genç takımıyla bir kez daha Türkiye şampiyonu oldu.

ZEHRA GÜNEŞ'İN BAŞARILARI
Yıldız milli takımıyla dünya dördüncülüğü, Balkan ve Eyof Şampiyonluğu, genç milli takım formasıyla Avrupa üçüncülüğü, dünya dördüncülüğü, U23 takımıyla da Dünya şampiyonluğu yaşayan kadrolarda yer aldı.