FETÖ Borsası çetesine dev operasyon 171 kişi için gözaltı kararı

İZMİR Cumhuriyet Başsavcılığı'nca kamuoyunda ‘FETÖ Borsası’ ismiyle anılan ve liderliklerini Serkan Kurtuluş ve Deniz Camgöz’ün yaptığı ileri sürülen suç örgütüne yönelik başlatılan operasyon kapsamında 171 kişi hakkında gözaltı kararı verdi.

Eklenme Tarihi: 07 Şubat 2020

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘FETÖ Borsası’ ismiyle anılan ve yöneticiliklerini firari Serkan Kurtuluş ve Deniz Camgöz’ün yaptığı ileri sürülen suç örgütüne operasyon başlattı. 171 kişi hakkında gözaltı kararı verilen suç örgütüne yöneltilen suçlamalar arasında 'kasten insan öldürmeye teşebbüs', 'kasten yaralama', 'yağma', 'ateşli silahlar kanuna muhalefet', 'mala zarar verme' ve 'tehdit' de var.

Soruşturma kapsamında Serkan Kurtuluş’un yöneticisi olduğu iddia edilen örgütle bağlantısı tespit edilen 143 şüpheliyle ilgili 132 adrese yönelik, Deniz Camgöz’ün yöneticisi olduğu iddia edilen örgütle bağlantısı tespit edilen ise 53 şüpheliyle ilgili 33 adrese yönelik arama, yakalama ve el koyma kararları çıkarıldı.

171 şüphelinin gözaltına alınması için İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele, Terörle Mücadele, Kaçakçılık Suçlarla Mücadele, Mali Suçlarla Mücadele ve Asayiş Şube Müdürlüklerine gerekli talimatlar verilerek eş zamanlı operasyon başlatıldı.

Operasyonlarda çok sayıda silah ve uyuşturucu madde ele geçirildiği bilgisi geldi.