FBI'da sabıka dosyası olan 5 ünlü

Ünlü isimlerin geçmişlerini hep merak ederiz. Hollywood yıldızlarının ya da ünlü iş insanlarının hayat hikayelerinde de ilginç noktalar olabiliyor. Polisle ve FBI'la başı derde giren dünyaca ünlü isimler ve dosyaya girme sebepleri şöyle:

Eklenme Tarihi: 29 Mart 2019

1- Anna Nicole Smith
2007 yılında hayatını kaybeden Anna Nicole Smith, kendisinden hayli büyük olan petrol milyoneri James Howard Marshall ile evliydi. Kimi çevreler bu evliliğin servet avcılığı olduğunu söylüyordu. James Howard Marshall'ın varisi olan oğlu Pierce Marshall ve Anna Nicole Smith'ın yüzlerce kez kavga ettiği ve 2000-2001 yılında Pierce'ı öldürmek için komplo kurduğu iddia edildi.
Pierce'a kurulan bu komploda Smith'in parmağının olup olmadığını araştırmak için FBI soruşturma başlattı. Fakat yeterli kanıt olmaması sebebiyle suçlu bulunmadı.

2- Whitney Houston
Whitney Houston'ın FBI'daki dosyası 1988 yılında açıldı. Dosya, Houston'ın uyuşturucu, ilişki ve para ile ilgili kamusal sorunlarına dairdi.
Houston'ın dosyaları arasında ABD, Vermont'ta yaşayan sapıklık derecesindeki bir hayranından 79 aşk mektubu alması ve Hollanda'daki bir arkadaşı tarafından Bobby Brown'la olan ilişkisine dair özel görüntülere karşılık 250 bin dolar istenmesi vardı.
Houston, 2012 yılında şüpheli şekilde bir otel odasında hayatını kaybetti.


3- Charlie Chaplin
Dünyaca ünlü sanatçının 2 bin sayfalık FBI dosyası bulunuyor. 1922 yılında Chaplin'in 'komunist bir sempatizan olduğu ve ulusal güvenliği tehdit ettiği' açıklanmıştı. Hatta FBI'ın İngiltere'deki karşılığı olan MI5'ten de bu soruşturmadan destek alınmıştı.

ABD Başsavcısı, Chaplin'in 1952 yılında Londra'dan ABD'ye dönerken ülkeye girişine izin vermedi. Chaplin için bardağı taşıran son damla bu olmuştu. Eşini de olarak 25 yıl sonra hayatını kaybedeceği İsviçre'ye taşındı.

4- Walt Disney
Walt Disney ve FBI arasında 30 yıllık karmaşık bir ilişki vardı. 1933 yılında başlayıp 1963'te Disney ölene kadar devam eden ilişkide Micky Mouse'un yaratıcı Disney, FBI muhbiri olarak çalışıyordu. Mccarthycilik'in yükselişte olduğu dönemde muhbir olan Disney, Hollywood'ta komünizmle ilişkisi olan kişileri bildiriyordu.

FBI buna karşılık olarak Walt Disney'e Washington'daki merkezlerinde Micky Mouse'un Kulüp Evi (The Micky Mouse Club) programını çekme şansı verdi.