Fatma Turgut'un açıklaması sosyal medyayı harekete geçirdi

Uzun süredir söylenti halinde olan Model grubu dağılıyor haberi, bu akşam doğrulandı. Fatma Turgut'un açıklaması ve ardından gelen cevap sosyal medyayı harekete geçirdi.

Eklenme Tarihi: 28 Aralık 2016

Model grubunun dağılacağı söylentileri yaklaşık bir yıldır ortadaydı. Vokalist Fatma Turgut ve basçı Can Temiz arasındaki aşk sona erdikten sonra grupta iplerin koptuğu söyleniyordu. Can Temiz bu iddiaları doğrularcasına artık konserlerde yer almayacağını açıklamıştı. Daha sonra Fatma Turgut'un solo çalışmaları başladı, You May Kiss The Bride grubuyla işbirliği yaptı. Model'in diğer üyeleri de Ukrayna asıllı Amerikalı vokalist Inna Logvin'le birlikte Seven Day Sleep adlı bir projeye başladılar ve bu proje için uzun süre Amerika'da kaldılar.

Derken Fatma Turgut bomba gibi bir açıklama yaptı.Kaan Tangöze'nin şarkısından alıntı yapan Fatma Turgut, Model grubunun sona erdiğini açıkladı.

Fatma Turgut'un bu açıklamasından sonra Model'in resmi hesabından hızlıca yalanlama ve yanıt geldi.Can Temiz ve Okan Işık fotoğraflarını ekleyerek grubun dağılmadığını, sadece Fatma Turgut'un ayrıldığını belirttiler.

Bu atışmanın ardından sosyal medyada iki tarafa da tepkiler gecikmedi.