Farkında olmadan karıştırdığımız 9 Türk filmi

Bazı filmler var ki televizyonda gördüğümüz anda sanki hiç seyretmemişiz gibi aynı heyecanla yeniden seyrediyoruz. Hatta bazıları arşivimizin en güzel yerinde duruyor.

Eklenme Tarihi: 26 Mart 2019

Bir dönem Arzu Film efsanesinin ve unutulmayan senarist Sadık Şendil sayesinde aynı ekiple birden fazla film çekildi. Bazılarının konusu benzer, bazılarının ise kadrosu neredeyse aynı. Bu yüzden birbirine karıştırdığımız birçok film var. Bu durumu kolaylaştırmak için benzer filmleri bir araya getirip en akılda kalan sahneleri şöyle bir toparlayalım dedik. Kafanız karışınca açıp açıp bakarsınız :)

1. Çöpçüler Kralı - Kapıcılar Kralı
Çöpçüler Kralı, genelde Kapıcılar Kralı ile karıştırılıyor. Kemal Sunal'ın bu filmdeki adı Apti Şakrak. Sevdiği kızın abileri tarafından kovalanırken tesadüfen şarkıcı oluyor. Zabıta amiri Şener Şen'in, annesini camdan attığı sahneyi hatırlayın.

Kapıcılar Kralı'nda Kemal Sunal'ın adı Seyit. Hatırlamanız gereken en önemli noktalardan biri, Übeyit Bey'in kiracıları ile Seyit'in arasında yaşananlar ve apartman yöneticisi albay.

2. Davaro - Salako
Davaro, Salako ile karıştırılır. Filmin en akılda kalan sahneleri Şener Şen'in hortumla mezara konulması ve Şener Şen'in Kemal Sunal'a hapiste çarşaflı börek götürmesi diyebiliriz.