Facebook'ta yaptığı paylaşım ölümüne sebep oldu!

Polis Trafik Kazasında Hayatını Kaybeden Kadını Araçtan Çıkardı

Eklenme Tarihi: 31 Mayıs 2017

(Kaynak: tr.newsner.com) 32 yaşındaki Courtney Ann Sandford, 2014 yılının nisan ayında işe aracıyla gitti. Birden radyoda Pharrell Williams’ın ‘Happy’ şarkısı çalmaya başladı. En sevdiği şarkıyı duyan Courtney, telefonuyla özçekim yapmaya karar verdi ve Facebook’ta yükledi. Şarkının onu ne kadar mutlu ettiğini ifade etti.

Courtney, Facebook’ta paylaştığı fotoğrafının altına “Bu şarkı beni MUTLU ediyor” yazdı. Bu Courtney’nin Facebook’taki son gönderisi olacaktı. Özçekim yaparken bir yandan da şarkıyı dinliyor ve yola dikkat etmiyordu. Courtney’nin gözleri telefonuna odaklanmışken aracın hakimiyetini kaybetti ve ters yöne girdi.

Courtney, 65 kilometre hızla giderken yüklü bir tırla çarpıştı. Çarpışmanın ardından aracı bir ağaca doğru savruldu ve yanmaya başladı. Kadın olay yerinde hayatını kaybetti. Geride acılı bir anne, baba ve iki erkek kardeş bıraktı. Courtney’nin sağlık alanında başarılı bir kariyeri vardı. Yaptığı küçük bir hata hayatını mahvetti. Kimliği tespit edildikten sonra ailesi ve arkadaşları polis tarafından sorguya çekildi. İşte o zaman herkes gönderisini kaza yapmadan hemen önce paylaştığını anladı. Polis de yoğun araştırmanın ardından kadının kaza yapmasının nedeninin telefonuna odaklanması olduğunu tespit etti.

High Point Polis Karakolu’nda çalışan Chris Weisner, MyFox8’e “Facebook gönderisi 8:33’te paylaşılmış. Kaza ise 8:34’te meydana gelmiş” dedi.