Ezgi Eyüboğlu kimdir? Kaç yaşında ve nereli?

Ezgi Eyüboğlu, son günlerde Sinan Engin ve Seda Sayan'ın oğulları Oğulcan Engin ile yaşadığı aşkla magazin dünyasının gündeminde yer alıyor. Oyuncu Ezgi Eyüboğlu bugüne kadar çok sayıda dizide rol aldı. İşte Ezgi Eyüboğlu hakkında merak edilenler.

Eklenme Tarihi: 15 Haziran 2020

Payitaht Abdulhamit, Muhteşem Yüzyıl gibi dizilerde rol alan oyuncu Ezgi Eyüboğlu son günlerde sosyal medyada, Seda Sayan’ın oğlu Oğulcan Engin ile aralarındaki aşk iddialarıyla gündemde. Peki Ezgi Eyüboğlu kimdir? İşte Ezgi Eyüboğlu'nun hayat hikayesi.

EZGİ EYÜBOĞLU KİMDİR?

Ezgi Eyüboğlu 15 Haziran 1988 yılında Ankara'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Üniversitesi Iktisat Bölümünü bitirdikten sonra Bahçeşehir Üniversitesi ileri oyunculuk bölümünde master yapmıştır.

2012 yılında Muhteşem Yüzyıl dizisinde Aybige Hatun rolüyle ünlenmiştir. Ardından Sudan Bıkmış Balıklar dizisinde rol almıştır. Ama asıl çıkışını 2015'te başrollerini eşi Kaan Yıldırım ile üstlendiği bir yaz dizisi olan Adı Mutluluk dizisinde Kumsal Güçlü karakterini canlandırmıştır. Son olarak ise Payitaht Abdülhamid adlı dizide Ahsen karakterini canlandırdı.

14 Mayıs 2016 yılında Kaan Yıldırım ile Esma Sultan Yalısı'nda evlendi. Çift 26 Haziran 2019 tarihinde boşandılar.