Ezel dizisindeki Ramiz Dayı'nın FETÖ ile ilişkisi ne? Ezel'in 15 Temmuz ile ilişkisi var mı?

Nihat Genç, bir döneme damga vuran ve reyting rekorları kıran 'Ezel' dizisinde FETÖ'nün gizli mesajlarının saklı olduğu iddiasında bulundu.

Eklenme Tarihi: 25 Kasım 2018

Başrollerinde Kenan İmirzalıoğlu, rahmetli Tuncel Kurtiz ve Cansu Dere'nin başrollerinde oynadığı Ezel dizisi reytinglere adeta ambargo koymuştu. Özellikle Tuncel Kurtiz'in canlandırdığı 'Ramiz Dayı' karekteri, özlü sözlerle verdiği sosyal mesajlarla adeta efsaneleşmişti. Nihat Genç, Ezel dizisinde Ramiz Dayı'nın FETÖ lideri Fethullah Gülen olduğunu ve Gülen'in mesajlarının verildiğini idda etti. Nihat Genç'e göre dizide 'tetikçi' olarak yer alan Rıza Kocaoğlu'nun oynadığı 'Temmuz' karekterinin de 15 Temmuz darbesine 5 yıl önceden bir gönderme olduğunu savundu. Nihat Genç, "Ezel dizisi bir FETÖ'cülük nedir ne değildir gizli mesaj şifre nedir ne değildir konusunda sinema ve iletişim bölümlerinde ders diye okutulmalı" iddiasında bulundu diziyle ilgili şu çarpıcı iddialarda bulundu...

Nihat Genç, bir okuyucunun kendisine diziyle ilgili olarak mesaj yolladığını kaydederek, "Ezel dizisi bir FETÖ'cülük nedir ne değildir gizli mesaj şifre nedir ne değildir konusunda sinema ve iletişim bölümlerinde ders diye okutulmalı" diye yazdı.

Kaleme aldığı yazıda "Kafanızı karıştırmamak için ve konuyu boğmamak için sadece belli başlı gizli işaretlerden bir kaç tanesini verelim" diyen Genç, diziden çeşitli kesitler paylaştı. Nihat Genç'in yazısının ilgili bölümleri şöyle:

- Kenan İmirzaoğlu'nun olduğu bir sahnede ve defalarca gösteriliyor duvarda FETÖ'nün maskı asılı duruyor. Üstelik maskı incelediğinizde bu maskın FETÖ'nün yüz kalıbından birebir aslına uygun aynen alınmış olma ihtimalini düşünüyorsunuz.