Evlendikten Sonra Ayrı Evlerde Yaşamaya Ünlülerin Tepkisi

Ece Dağıstan ile Fazıl Say, evlendikten sonra ayrı evlerde yaşamaya devam ettiklerini açıklayınca eleştiri oklarının hedefi haline geldi. Ünlü isimler de bu konuda ikiye bölündü. Bir grup çifti desteklerken diğer grup ise böyle bir evliliği tasvip etmedi.

Eklenme Tarihi: 26 Mart 2021

Üç yıl önce evlenen Fazıl Say ile Ece Dağıstan, Magnet Quarterly dergisine yaptıkları açıklamalarla dikkat çekti. Evlendikten sonra hiç birlikte yaşamadıklarını söyleyen çiftten Dağıstanlı “Biz sevgililiğe devam ediyoruz. Evlerimizi bile birleştirmedik. Ben Fazıl’a veya o bana, hâlâ sırt çantamızla gelip gidiyoruz” derken Say ise “Ayrı evlerde yeni aşıklar gibi yaşıyoruz. Herkesin kendi işi, çalışması, hayatının bireyselliği var” diye konuşmuştu. Çiftin bu açıklamaları üzerine ünlü isimler ikiye bölündü. Bir grup çifti desteklerken diğer grup ise eleştirdi.

MUAZZEZ ERSOY:
Ben de düşünebilirim o zaman evlenmeyi... Evliliğin getirdiği birçok anlaşmazlığı da giderebilir... Evlilik yemek yapmak, bulaşık yıkamak, çamaşır yıkamak, ütü yapmak değil ki hem...

ALMULA MERTER:
Bu şekilde bir yaşamla evlilik kurumunun adı kirletilmiş oluyor. 10 yıl önce biz de atıp tutuyorduk haklar, özgürlük filan diye ama böyle bir şeyin olmadığını anladım. Aile birliğinin temelinde saygı, sevgi ve birlikte yaşamak vardır. Evlilik tek çatı oluşturmaktır.

SAFİYE SOYMAN:
Fazıl’ın sanatını çok severim ama bu görüşlerini onaylamıyorum. O ilk günkü heyecanı korumaya çalışıyorlar galiba ama bana ters.