Evde yapabileceğiniz en etkili göbek eritme hareketleri

Dünyanın dört bir yanındaki kadınlar onlarca yıldır göbek eritme hareketleriyle yağlarından kurtulmayı amaçlıyor. Özel ekipman gerektirmeden göbek eritme hareketleri evde 4 dakikada nasıl yapılır? mynet (deniz barış)

Eklenme Tarihi: 23 Ocak 2020

Basit ve etkili göbek eritme hareketleriyle karın yağlarınızdan kurtulabilirsiniz. Göbek yağından kurtulmanız için, aldığınız kalorileri sınırlamanız veya sadece her gün yakabileceğiniz kalori miktarını tüketmeniz gerekir. Bunun için daha fazla kalori yakmak için kalori alımını ve düzenli egzersizi sürekli kontrol etmeniz gerekir. Göbek eritme hareketleri evde 4 dakikada nasıl hızlı yapılır?
Göbek yağı belinizin etrafında depolanan yağdır. Aşırı karın yağının sağlığınız üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Yüksek kan şekeri, yüksek kolesterol, yüksek tansiyon ve çeşitli kalp hastalıkları gibi bazı ciddi hastalıklara yol açabilir. Bu nedenle, göbek yağını eritmek önemlidir. Evde egzersiz hareketlerini inceleyelim.

Sırt üstü düz uzanarak ve bacağınızı 90 derecelik bir açıyla yukarı kaldırın. Ellerinizi yere düz bir şekilde yerleştirin. Dizlerinizi göğsünüze doğru getirirken bacaklarınızı ve kalçalarınızı tavana doğru çekin. 15 kez tekrarlayın duraklayın 15 tekrar daha yapın.

Yararları:

kalori yakmak
harika bir kardiyo egzersizi yapın
dayanıklılığınızı geliştirin
karın yağını eritmek
karnı güçlendirmek
Gereken süre: 5 dakika

Reverse crunches (ters mekik)
Bu göbek eritme hareketi için önce sırt üstü düz uzanarak ve bacağınızı 90 derecelik bir açıyla kaldırın. Ellerinizi yere düz bir şekilde yerleştirin. Dizlerinizi göğsünüze doğru getirirken bacaklarınızı ve kalçalarınızı tavana doğru çekin. 15 kez tekrarlayın, duraklatın, 15 tane daha yapın.

Yararları
Büyük karın kaslarını aktive eder
Duruşunu geliştirir
Alt göbek kaslarını eritme
Gereken süre: 5 dakika

Mountain climbers
Ellerinizi omuzlarınızın altına yerleştirin ve bacaklarınızı arkanıza uzatın. Çekirdek kaslarınızı çekerken kuyruk kemiğinizi içeri sokun. Vücudunuz düz bir çizgide olmalıdır. Dizinizi bükün ve göğsünüze çekin, sonra arkanıza yaslayın.15 kez tekrarlayın, duraklatın, tekrarlayın.

Yararları

Tam büyük vücut egzersizi yaparsınız
Hareketliliğinizi artırır
Kalori yakmaya yardımcı olur
Üst kol kaslarınızı çalıştırır
Gereken süre: 5 dakika