Eski kedicik Ceylan Özgül: Hala tehdit alıyorum

Adnan Oktar'ın tutuklanmasını ve sözde cemaatinin çökertilmesini sağlayan isim olmasına rağmen üzerindeki kedicik yaftasından bir türlü kurtulamayan Ceylan Özgül, yaşadığı hayatı tüm gerçekleriyle katıldığı YouTube kanalında anlattı.

Eklenme Tarihi: 12 Ekim 2020

Adnan Oktar'ın yanına gelmeden önceki ve sonraki hayatını anlatan Ceylan Özgül hala tehdit aldığını söyledi

Küçüklükten itibaren çok iyi yetiştirilerek büyümüş ancak ailesi özellikle de babası, Ceylan'ın kendi ayakları üzerinde durabilen bir birey olması için sorunlarını kendi başına çözmesini istemişti.

Anne, babası birbirine çok âşıktı. Önce ilişkileri sonra çocukları geliyordu onlar için. Aşırı neşeli, pozitif bir o kadarda duygusal annesinin üzülmemek için dertlerden kaçan halleri onu babası gibi mantıklı bir insan olmaya yöneltmişti.

Babası çok küçük yaştan itibaren ödül yöntemiyle Ceylan'a okuması gerekenden misli misli fazla kitap okutmuş ve felsefe, din, siyaset gibi alanlarda sorgulayan bir genç olarak yetişmesini sağlamıştı. Ailesi 70'li ve 80'li yıllarda ülkede gelişen siyasi durumlardan dolayı hem apolitik davranan hem de inançlarını gizli saklı yaşayan insanlardı. Çocuklarını da bu şekilde yetiştirmek istemişlerdi. Ancak Ceylan merak unsurlarıyla büyüyen ve öğrenme aşkına sahip olduğu için farklı ideolojileri bilmek, tanımak için İstanbul Üniversitesi'ne gitmeyi tercih etmişti.