Eşcinsel yıldız gelen eleştirilere dayanamayıp Twitter hesabını kapattı

Son olarak Jaxx karakterini canlandırdığı ve başrolünde Jason Statham'ın olduğu The Meg filmiyle ABD'DE 44 milyon dolarlık bir gişe hasılatına ulaşan Ruby Rose, başrolünde oynacağı Batwoman ile ilgili eleştiriler yüzünden Twitter hesabını kapattı.

Eklenme Tarihi: 13 Ağustos 2018

Resident Evil, John Wick ve son olarak başrolünde Jason Statham'ın olduğu The Meg filmiyle adından söz ettiren Ruby Rose, başrolünde oynayacağı Batwoman eleştirileri yüzünden Twitter hesabını kapattı. İşte güzel oyuncunun hesabını kapatmasına zemin hazırlayan o eleştiri.

Orange Is the New Black, xXx: Return of Xander Cage hatta cuma günü vizyona giren The Meg ile son dönemde adından sıkça söz ettiren Ruby Rose, yeni dizisi yüzünden sıkıntı günler geçiriyor.

AÇIKLAMA YAPMADI: DC'nin süper kahramanı Batwoman'ı canlandıracağı kesinleşen ve bir süper kahraman dizisinde başrole getirilen ilk eşcinsel olarak tarihe geçen Ruby Rose, resmi açıklamayla birlikte eleştiri oklarının hedefi oldu.

"Yahudi bir karakter olan Kate Kane'i Yahudi olmayan bir oyuncunun canlandırmasının yanlış" olduğunu savunanlar, eleştirilerin dozajını abartınca, 32 yaşındaki oyuncu çareyi sessiz sedasız Twitter hesabını kapatmakta buldu.