Esaretin Bedeli'nden Matrix'e Brad Pitt'in geri çevirdiği filmler

Ünlü Hollywood yıldızı Brad Pitt birbirinden başarılı yapımlarda rol alıp büyük başarılar elde etti. Ancak Pitt, 1990 ve 2000'li yıllarda Esaretin Bedeli, Matrix gibi büyük başarı elde eden filmleri geri çevirmişti. İşte Brad Pitt'in tüm geri çevirdiği filmler...

Eklenme Tarihi: 15 Ağustos 2020

ABD’li ünlü Hollywood yıldızı Brad Pitt , Dövüş Kulübü (Fight Club), Yedi (Seven), 12 Maymun (12 Monkeys) gibi filmlerle dünya çapında çok büyük başarılar elde etmiş olsa da 1990’lı ve 2000’li yılların başka önemli filmlerini de geri çevirdi.

Screen Rant'in haberine göre 2019’da vizyona giren Quentin Tarantino ’nun yönetmenliğini yaptığı Bir Zamanlar… Hollywood’da (Once Upon a Time in Hollywood) filmiyle de isminden söz ettiren Pitt, pek çok sinema izleyicisinin kült olarak değerlendirdiği filmlerdeki önemli rolleri kabul etmedi.

35. Santa Barbara Film Festivali sırasında katıldığı bir söyleşide geri çevirdiği The Matrix filmi için; "The Matrix'i geri çevirmiştim. Kırmızı hapı seçtim. Söyleyeceğim tek film bu. Devam filmleri için teklif almadım. Sadece ilki içindi. Belki de yetiştirilme tarzımdan dolayıdır bir şeyi almadıysam benim değil demektir. O rolün hiçbir zaman benim olmadığına gerçekten inanıyorum. Başkasının rolüydü ve gidip oynadı. Gerçekten buna inanıyorum. Geri çevirdiğim muhteşem filmler hakkında konuşursak iki gece sürer" ifadelerinde bulunmuştu.

1994 The Shawshank Redemption (Esaretin Bedeli)
Bu filmlerin başında Frank Darabont’un yönetmenliğini yaptığı Esaretin Bedeli (Shawshank Redemption) geliyor. En iyi Stephen King uyarlaması olduğu düşünülen film vizyona girdiğinde ciddi bir gişe başarısı elde edememişti ve hayal kırıklığına neden olmuştu. Bununla birlikte Brad Pitt’in filmde küçük de olsa önemli karakterlerden biri olan Tommy Williams’ı oynaması planlanıyordu. Pitt, karakter için başka bir oyuncunun daha uygun olabileceğini söyleyerek rolü reddetmişti.