Erdoğan'ın Müjdesi KKTC'de Nasıl Yankı Buldu?

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin KKTC Cumhurbaşkanlığı için de Beştepe'deki Cumhurbaşkanlığı tarzı bir yerleşke inşa edeceğini müjdeledi. 'Müjde' KKTC medyasında da geniş yer buldu.

Eklenme Tarihi: 20 Temmuz 2021

Kıbrıs Barış Harekatı'nın 47'nci yıl dönümü dolayısıyla KKTC'ye giden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa'da Cumhuriyet Meclisi Özel Oturumu'nda milletvekillerine hitap etti.

Daha önce duyurduğu müjdeyi burada açıklayan Erdoğan, Lefkoşa'daki Metehan bölgesinde 500 dönüm arazi içinde parlamento binasının da olduğu külliyelerin yanı sıra Millet Bahçesi de yapılacağını söyledi.

Erdoğan şunu söyledi:

"KKTC Cumhurbaşkanlığı'nın ne doğru dürüst bir binası külliyesi var veya parlamento binası var. Biz bunu KKTC'ye yakıştırmıyoruz. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki bina İngilizlere ait gecekondu. Şimdi KKTC Cumhurbaşkanlığı Külliyesi ile ilgili adımın proje çalışmaları bitti ve inşasına da inşallah yakında başlıyoruz. İstiyoruz ki bir Millet Bahçesi de yapalım. Devlet olmanın işte ifadesi budur. Bu projeyi hayata geçirerek, nasıl bir Kuzey Kıbrıs devleti varmış birilerinin görmesi lazım. KKTC'nin ilan edildiği bu tarihi binanın da müze haline getirilerek yeni nesillere bırakılmasının isabetli olacağını düşünüyorum."


KKTC medyasında böyle yer aldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın müjdesi sosyal medyada gündem olurken, KKTC'de bugünkü gazete manşetlerinde de yer aldı. Gazeteler, 'müjde'ye şöyle yer verdi: