Erdoğan'ın eskiden ambulansları köpekler çekerdi sözü Twitter’ı salladı

Seçimler yaklaşıyor, her adayın tek bir sözü bile gündem yaratmaya yetiyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CNN Türk-Kanal D ortak yayınında söyledikleri de gündeme bomba gibi düştü. Yakından bakalım... (Meltem Emer - Onedio)

Eklenme Tarihi: 08 Haziran 2018

Seçime yaklaşık olarak iki hafta kala gündem yoğunlaştı, özellikle adayların konuşmaları her saniye takip gerektirecek bir hale geldi.

Öyle bir duruma geldik ki, adaylardan birini televizyondan takip ederken diğerinin sosyal medya üzerinden verdiği cevaplara bakıyoruz, tepkiler veriyoruz.

Her aday hem televizyon ekranlarında hem de sosyal medyada projelerini anlatıyor, çalışmalarını yürütüyor.

Meral Akşener, Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek görüşlerini paylaşıyor ve medya organları ile sosyal medyada enteresan tepkiler doğuyor. Cezaevinde bulunan Selahattin Demirtaş da sosyal medya üzerinden kampanyasını sürdürüyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da seçim çalışmaları kapsamında CNN Türk-Kanal D ortak yayınında soruları cevapladı ve AK Parti'den önce Türkiye'de nelerin eksik olduğuna değindi.

Projelerini anlatan ve diğer adaylarla ilgili görüşlerini paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın şu sözleri sosyal medyada büyük yankı buldu: "Biz gelmeden önce MR mı vardı, tomografi mi vardı? Geldiğimizde birkaç tane kırık dökük ambulans vardı. Eskiden köpeklerin çektiği ambulans ile götürülürdü. Şimdi paletli ambulanslarla bu işi yapıyoruz."

Hürriyet'in Twitter hesabından atılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sözlerinin altını çizen bu habere pek çok cevap geldi. Mizah yönünden bakanlar da oldu, ciddi bir şekilde yanıt verenler de...