Enes Batur Batman’da Robotik Kodlama Sınıfı Yaptırdı

Youtube’da çektiği videolar ile üne kavuşan Enes Batur, Batman’da bir okula giderek Robotik Kodlama Sınıfı yaptırdığını açıkladı

Eklenme Tarihi: 09 Haziran 2021

Özellikle YouTube’da çektiği videolar ile ünlenen Enes Batur, sosyal medyada adını sıklıkla duyduğumuz isimler arasında bulunuyor. Çektiği videolar ile milyonlarca aboneye sahip olan Batur, daha sonra şarkı çıkararak müzik piyasasına da girmiştir. Aynı zamanda Batur’un iki sinema filmi de bulunmaktadır.

ENES BATUR’DAN ANLAMLI JEST!
Sosyal medya fenomeni ve YouTuber olan Enes Batur, Batman’a giderek 4 yıl önce şehit olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’ın görev yaptığı okulu ziyaret etti.

Aybüke Yalçın’ın görev yaptığı okula Robotik Kodlama Sınıfı yaptıran Enes Batur, yaptığı açıklamada “Hayatımın en anlamlı günüydü” dedi.

Sosyal medya hesabı üzerinden paylaşımda bulunan Batur’un Batman’daki bir hayranından aldığı mektuptan etkilenerek böyle bir girişimde bulunduğu anlaşıldı.

Yeğenlerinin Aybüke Yalçın’ın görev yaptığı okulda öğrenci olduğunu dile getiren kişi, okuldaki öğrencilerin en büyük hayalinin Robotik Kodlama Sınıfı olduğunu ifade etti.

Bunun üzerine ise Enes Batur, Batman’a giderek okula Robotik Kodlama Sınıfı yaptırdı.

ENES BATUR KİMDİR?
Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998'de Arzu ve Fatih Sungurtekin çiftinin oğlu olarak Antalya'da doğdu. Sungurtekin kanalında yayınlamış olduğu bir videoda annesinin Malatyalı, babasının Adanalı olduğuna değinmiş, kendisini de Adanalı olarak tanımlamıştır.