En yakın arkadaşının kocasıyla evlenen genç kadının yürek burkan öyküsü

Aynı şirkette çalışırken tanışıp birbirlerinin önce en yakın dostu, sonra baş nedimesi oldular. 10 yıl boyunca ailecek görüşmeye devam ettiler. Ancak daha sonra olacakları kimse tahmin edemezdi.

Eklenme Tarihi: 15 Aralık 2019

Katrina Hawes, Avustralya'nın New South Wales eyaletinde yaşıyordu. Bir avukatlık firmasında çalışan Katrina, 2001 yılında aynı şirkette çalışan Kelly ile tanıştı.
İki kadının kanı birbirine hemen ısındı ve kısa sürede çok yakın dost oldular. Yaşları da birbirine yakın olan iki kadın, art arda evlendi, ikisi de birbirinin baş nedimesi oldu.
Evlilikleri mutlu bir şekilde ilerleyen iki kadın, yakın zamanlarda çocuk sahibi oldu. Çocuklar da birbiriyle kaynaştı ve ailecek görüşmeye devam ettiler.

Ancak bu mutlu tablo, 2010 yılında alınan kötü bir haberle bozuldu. Kelly, bir süredir dayanması güç baş ağrıları çekiyordu. Doktora gittiğinde ise beyninde tümör olduğunu öğrendi.

Kelly geçirdiği operasyonla beynindeki tümörü aldırdı ancak bu ameliyat onu kurtarmaya yetmedi. Kelly, operasyondan günler sonra, henüz 31 yaşındayken hayata gözlerini yumdu.

Katrina en yakın dostunu kaybetmenin şokunu yaşarken, bir diğer acı haberle sarsıldı. Kocası Corey'nin kan değerlerinde bir tuhaflık vardı.

Kelly'nin cenazesinin üzerinden bir hafta geçmeden, Corey'nin karaciğer kanseri olduğu ortaya çıktı. Katrina için hayat bir anda kabusa dönmüştü.
En yakın arkadaşını kaybeden kadın, şimdi de kocasını kaybetme ihtimaliyle karşı karşıyaydı.
Yoğun kemoterapi tedavisine rağmen, kanser Corey'nin pankreasına kadar yayılmıştı ve genç adam 2013 yılında hayatını kaybetti.