En güzel Kadir Gecesi mesajları yeni 2020!

İşte Kadir Gecesinde sevdiklerinden ailelerinden ve yakında olan binlerce müslüman sevdikklerine en güzel kadir gecesi mesajlarını göndererek onların yüzünde tebessüm oluşturacak. İşte Kadir Gecesine özel en yeni en güzel Kadir Gecesi mesajları ve sözleri...

Eklenme Tarihi: 19 Mayıs 2020

slam aleminde çok özel bir yere sahip olan Kadir Gecesi bu gece idrak edilecek. Bin aydan daha hayırlı olan ve bu özelgecede kılınacak olan namazlar okunacak olan sure ve ayeti kerimeler ile Allah'tan af dilenecek. Ramazan ayı içerisinde en önemli gecelerden biri olan Kadir Gecesinde nasıl ibadet edilmesi gerektiği ve bu özel gecenin anlam ve önemine ilişkin araştırmalar devam edecek. Bilindiği üzere Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'e Hira mağarasında Kuran-ı Kerim'in ilk ayetleri bu gece indirilmeye başlanmıştı. Cebrail Aleyhisselam tarafından Alak suresinin ilk 5 ayeti kerimesi Peygamber Efendimiz'e iletilmişti. İletilen ayeti kerime Yaradan rabbinin adıyla oku! O, insanı alaktan (asılıp tutunan zigottan) yaratmıştır. Oku! Kalemle (yazmayı) öğreten, (böylece) insana bilmediğini bildiren rabbin sonsuz kerem sahibidir. ayeti kerimeler Peygamber Efendimize Hira mağarasında gönderilmeye başlanmıştır.

2020 KADİR GECESİ MESAJLARI

Samimiyetle iman edenler; kalplerini her türlü günah ve nifaktan arındıranlar; dürüstlükle ve tatlılıkla konuşanlar, tamahkarlıktan uzak duranlar, gerçekten mutluluğa ererler. Kadir Geceniz mübarek olsun.

Gün vardır, bin yıldan uzun gelir bize, bir yıl vardır bir günden kısa gelir bize. Bire bin yazılan bu gecede dua edelim Rabbimiz'e! Hayırlı kandiller.

Allah'ın nimet, rahmet ve mağfiretinin müminlere bol bol ihsan edildiği gece manasına gelen Kadir Gecesi'nde, yüreklerimiz ibadetle çarpsın, gönüllerimiz bir olsun Kadir gecesiniz mübarek olsun!

Varligi ebedi olan, merhamet sahibi, adaletli Yüce Allah kendisine dua edenleri geri çevirmez Dualarinizin Rabbin yüce katina iletilmisine vesile olan Kadir Geceniz mübarek olsun.

Bir damla umut serpilsin yüreğine, bin tatlı umut dolsun günlerine, hayallerin gerçekleri bulsun, bütün duaların kabul, Kadir Geceniz mübarek olsun!

Bugün ellerinizi her zamankinden daha çok açın Avucunuza melekler gül koysun, yüreğiniz coşsun Kadir geceniz hayırlara vesile olsun.

Ömrümüzün bir muhasebesini yapabilmek ve hayatımızı 'helal ve haram' sınırlarını gözeterek bir istikamet çizebilme ümidiyle, Kadir Gecemiz Mübarek Olsun.

Irmak vadiden, sevda denizden, dua yürekten kopar gelir. Yüreğimdeki duaya ortak ettim seni. Sende dualarından mahrum etme beni. Dostun hası huzur verir, muhabbeti ömür verir, yüzündeki tebessüm cemali Resul'den gelir. Rabbim ömrüne ömür, gönlüne huzur versin. Kadir geceniz mübarek olsun.

Ya Rabbi! Hastalara şifa, dertlilere deva, açlara aş, toklara iman ve itikat, evlerimize huzur bereket, vatanımıza refah ver. (Amin) hayırlı Kandiller.

Ey talihsizlerin sığınağı, acizlerin güç kaynağı, dertlilerin tabibi, çaresizlerin çaresi ve ey her dua'da bulunana icabet eden, Ululuk Tahtının Sultanı! İçinde bulunduğumuz Kadir Gecesi hürmetine bizleri affeyle. Hayırlı Kandiller.