En acımasız belgesel filmler

Bu belgeselleri gerçek bir polisiye film sanmak o kadar mümkün ki!

Eklenme Tarihi: 21 Nisan 2017

Kaynak: Onedio.com/ 1. Öldüren Efsaneler (Killer Legends) Yıllar boyunca dilden dile dolanan 4 büyük şehir efsanesini ve bunları baz alarak işlenen cinayetleri anlatan kan dondurucu bir belgesel.

2. Foxcatcher Takımı (Team Foxcatcher) Foxcatcher Takımı'nın uzun metraj filmi yapıldıktan 2 yıl sonra çıkan belgesel başta çok korkutucu gelmeyebilir. Fakat takımın John Du Pont'u anlatması, nasıl paranoyalara düştüğünü açıklaması ve cinayete giden yolda ilerleyen bir adamın öyküsünü görmek ilgi çekici.

3. Aileen Wuornos: Bir Seri Katilin Satışı (Aileen Wuornos: The Selling of a Serial Killer) Bu belgesel filmde Aileen'in işlediği cinayetler hakkında verdiği röportajları insanın içini ürpertiyor. Çok kötü bir çocukluk geçirmiş olmasının bu katil kimliğine etkisi olup olmadığını sorguluyoruz filmde.

4. Diane Teyze ile İlgili Ters Giden Bir Şey Var (There's Something Wrong with Aunt Diane) Asla aydınlanamamış bir hikaye... Dışarıdan mutlu görünen bir ailenin annesi aracını ters yönde trafiğe sokarak kendisiyle birlikte 7 kişinin ölümüne sebep oldu. Kadın depresyonda mıydı? Yoksa alkolizm problemi mi vardı?