Emziren annenin örtünmesini isteyebiliriz açıklamasına, fotoğraflı karşılık

Bir çocuk annesi İngiliz Alex Baker, KLM havayollarından gelen emzirme cevabına tepki olarak bir fotoğraf projesi yaptı. Rene Magritte'in 'Aşıklar' adlı tablosundan esinlenen kareler, kelimelerin ifade edemediği kadar derin bir mesaj veriyor.

Eklenme Tarihi: 04 Ağustos 2019

Valencia'da yaşayan Alex Baker, henüz yeni anne oldu diyebiliriz. Fakat emzirme konusundaki tabuları ve toplumsal yanlış algıyı kırmak için oldukça önemli bir proje yaptı.

Onedio'dan Kadijah Whomanity'nin derlediği habere göre, bir başka İngiliz anne Heather Yemm, Twitter üzerinden havayolu şirketine emzirme politikasını sordu. Gelen cevap ise tartışmalara yol açtı!

"Bu projeyi, oğlumun yaşamının ilk üç ayında yapmak, tüm bu aniden gelen ve beklenmedik panik, sinir ve mutsuzlukla başa çıkmanın bir yolunu aramak istedim."

Kendi annesini depresyondan henüz 14 yaşındayken kaybeden, René Magritte'in Aşıklar adlı tablosundan esinlenen Alex, doğum sonrası depresyona da böylelikle değinmiş oldu.
"Doktorlar size, yaşadıklarınızın normal olduğunu, herkesin aynı şeyi yaşadığını söylüyor ama işin içinde o kadar çok suçluluk duygusu ve utanç var ki...Bu hislerin tamamını su yüzüne çıkarmanın ve konuyu masaya yatırmanın daha iyi yollarını bulmamız gerek.
"KLM'nin uçakta emziren anneye olan tutumun gördükten sonra, bu projenin zamanı geldiğini anladım."