Elizabeth Pipko: Trump yüzünden ölüm tehdidi alıyorum

New York'ta yaşayan model Elizabeth Pipko, 2016 başkanlık seçimlerinde Donald Trump'a destek verdiği için Demokrat adaylara oy veren ABD'li Yahudi seçmenden çok sayıda ölüm tehdidi aldığını söyledi.

Eklenme Tarihi: 27 Temmuz 2019

2016 başkanlık seçimleri öncesinde Cumhuriyetçi aday Donald Trump'ın kampanyasında yer alan Elizabeth Pipko, yaşadıklarını Times of Israel'e anlattı.

Pipko, çoğunluğu geleneksel olarak Demokrat adaylara oy veren ABD'li Yahudi seçmenden Trump için oy istemesi nedeniyle 'beyninin yıkandığı' suçlamalarıyla karşılaştığını ve tehditler aldığını dile getirdi.

Çok sayıda ölüm tehdidi aldığını belirten Pipko, "Klişe olmasın ama ben bunu çocuklarının Yahudi karşıtlığıyla karşılaşma olasılığından endişe etmemek için ABD'ye kaçan ebevenylerim, büyükbabam ve büyükannem için yapıyorum" dedi.

Trump'ın 2020 seçimlerindeki sosyal medya strateji ekibinin lideriyle evlenen ve kampanya için ABD genelinde seyahat eden Elizabeth Pipko, "Yaptığımız işte aktif olarak yer alan ve değişime önayak olmak için tutkuyla çalışan çok sayıda kişi var.