Ekrem İmamoğlu'nun çocukluğundan bugüne ilginç hayat hikayesi

Kalabalık bir ailede iki amcası, ninesi ve babaannesiyle aynı evde büyüyen Ekrem İmamoğlu, tüm Türkiye'nin dikkatini üzerine çekti.

Eklenme Tarihi: 02 Nisan 2019

Ailenin gurur yüzü!

Ekrem İmamoğlu, 4 Haziran 1970 yılında Trabzon'da doğdu. Hasan İmamoğlu-Hava İmamoğlu çiftinin ilk çocuğuydu. Kamyon şoförü babanın sekiz evladından üçüncüsü olan Hava ana, dayıoğlu Hasan'la 13 yaşında nişanlandı. Altı yıl nişanlı kaldı ve 19 yaşında dünya evine adım attı. Hasan İmamoğlu ise üç kardeşin en büyüğüydü. Akranlarının ilkokulu bile bitirmekte zorlandığı ortamda, ortaokulu ve liseyi bitirdi. Ankara'da dişçilik fakültesini kazandı. Ancak gidemedi. Ekrem İmamoğlu böyle bir evliliğin ilk meyvesiydi. Yüzündeki ışık, kalbindeki merhamet, ruhundaki saygı ailesinin gurur yüzü olmasına yetti.

Afaca, zeki ve becerikliydi

Ekrem İmamoğlu kalabalık bir evde büyüdü. Anne ve babasının yanı sıra, iki amcası, ninesi ve babaannesiyle aynı evde kalıyordu. Bu durum ona, normal çocuğun çok daha ilerisinde duyarlı olma yeteneğini kazandırdı. Yaşıtlarına göre iriydi Ekrem.

Ve çok sevimliydi. 5.5 yaşında Trabzon merkez Kanuni Süleyman Okulu'na başladı. Biraz haylaz ve afacandı. Zeki bir öğrenci olduğu için, çalış denmese de, derslerine hep çok çalışırdı. Fark edilmesi zaman almadı. Karneleri pekiyi ve iftihara layıktı. Sorumluluk duygusuyla o dönem tanıştı. Okul gezileri, kermesler, etkinlikler, onun elinde programlandı. Amacı önde olmak değil, fayda yaratmaktı.

Kalecilerin kralıydı

Ekrem İmamoğlu arkadaş canlısıydı. Herkesle rahatça iletişim kurardı. Açık sözlü ve adil davranırdı. Aç ve muhtaç olanlara yardıma koşar, ihtiyaç duyana destek sağlamak için çırpınırdı. Trabzon'un hamurunda, mayasında olan futbol aşkı onu da sarıp sarmalamıştı. Kaleciydi. Çok yetenekli olmasa da, fedakar, disiplinli ve azimliydi.