Ekranda kültür şoku yaşatan anlar

Popüler kültürün en etkin aracı olan televizyonda zaman zaman popüler kültürü tamamen reddeden heavy metal kültürünün esintilerini duymak ve görmek izleyicileri şaşkınlığa düşürdü.

Eklenme Tarihi: 19 Nisan 2017

Burcu Kılıçarslan Medyafaresi.com - Popüler kültürün en etkin aracı olan televizyonda zaman zaman popüler kültürü tamamen reddeden heavy metal kültürünün esintilerini duymak ve görmek izleyicileri şaşkınlığa düşürdü. Felsefik olarak televizyona karşı mesafeli olan ve sihayla özdeşleşen heavy metal kültürü ekranla bütünleşince siyahın tam aksine ortaya çok renkli görüntüler çıktı. Türk televizyonlarında heavy metal efsanesinin izlerini taşıyan ve şaşkınlık yaratan o anları sizler için derledik:

Nur Yerlitaş'ın Metallica performansı - Show TV'de yayınlanan ve popüler kültürün en kült programlarından Bu Tarz Benim'de Metallica şarkısı izleyiciyi oldukça şaşırttı. Jüri üyesi Nur Yerlitaş'ın Metallica'nın Nothing Else Matters şarkısına eşlik ettiği görüntüleri sosyal medyada olay olmuştu.

Rockçı Serpil - Star ekranlarında geçtiğimiz yıllarda Zuhal Topal'ın evlendirme programına katılan gelin adayı Serpil "Rockçıyım ben" dedi ve eline mikrofonu alarak brutal vokalle Sweat Dreams adlı şarkıyı seslendirdi. Söylediği şarkı ile sosyal medyanın diline düşen rockçı Serpil programda rock performansları sergilemeye devam etti.

Akasya Durağı - Kanal D'nin 174 bölüm süren Akasya Durağı adlı dizisinde baş karakterlerimizden Osman Ağa kızının peşine düştü ve metalci kılığında o bar senin bu bar benim gezdi, ekranda heavy metal fırtınaları estirmeye yetti.