Duygu Sarışın: Her karakterin hayatta bir yansıması vardır

Duygu Sarışın ntv.com.tr'ye samimi bir röportaj verdi. Star TV ekranlarında yayınlanan Ufak Tefek Cinayetler'de Burcu karakterine hayat veren Duygu Sarışın, "Her karakterin hayatta bir yansıması muhakkak vardır" dedi.

Eklenme Tarihi: 23 Ekim 2018

İşte Duygu Sarışın ntv.com.tr'ye verdiği o röportaj:

Ufak Tefek Cinayetler’deki Burcu karakteriyle büyük beğeni topladınız. Dizideki performanslar kadar kıyafetler, replikler ve karakterler de fenomen oldu. Siz nasıl tepkiler alıyorsunuz?

- Burcu, oyuncuya imkan veren renk çeşitliliği olan bir karakter. Enerjisel anlamda beğenildiğini düşünüyorum. Dışarıdan Burcuya tepkili ama bana sevgi dolu yaklaşımlarla karşılaşıyorum. Yeni Burcu küllerinden doğan çok daha güçlü bir biçimde kendini bize gösteriyor.


Özellikle sezon finalindeki Arzu-Burcu kavga sahnesi çok konuşuldu. Sizi en zorlayan sahnelerden biriydi diyebilir miyiz?

- Beni zorlamaktan ziyade en keyif aldığım ve heyecanlandığım sahnelerden biri diyebilirim. Tülin Özen (Arzu) ile bu sahne için iki gün ve set aralarında çalıştık. Oldukça tutkulu ve gerçekçi bir kavga sahnesi olarak seyirciye yansıması da bizi ayrıca mutlu etti.

Kadınların çoğunluk olduğu sette çalışmak avantaj mı?

- Bu soruya genelleme yaparak cevap vermem doğru olmaz. 38 bölümdür tüm samimiyetimiz ve birbirimize verdiğimiz destekle çalışıyoruz. Her zaman kadın kadına dirsek temasımız var bu yüzden şanslı olduğumu düşünüyorum

Ufak Tefek Cinayetler size neler kattı? Bu sette şunu öğrendim diyebileceğiniz şeyler var mı mesela?

- Bir kere daha ekip ruhunun ne kadar önemli olduğunu anladım. İki yıldır Ay Yapım çatısı altında olan tüm projelerimde genel olarak söyleyebileceğim şey aile olabilmenin önemi... Benim için; setlerde güven duygusu içerisinde kendini oyuncu olarak teslim edebileceğin bir ekiple çalışabilmek kesinlikle paha biçilemez.