Dünyanın en renkli gece hayatına sahip şehirleri

Gece hayatının kalbinin attığı kentler, buralara gelen turistleri cezbediyor. İşte eğlencesiyle ön plana çıkan kentlerden bazıları..

Eklenme Tarihi: 07 Kasım 2018

Buenos Aires, Arjantin

Arjantin'in başkenti Buenos Aires sadece tango ve edebiyatı ile ünlü değil. İddialı bir gece hayatına sahip olan kentin en ünlü mekanlarından birisi Niceto in Palermo. Özellikle La Boca caddesinde hafta sonu toplanan insanlar bölgedeki gece kulüplerinde sabaha kadar eğleniyor.

Berlin, Almanya

Almanya'nın başkenti Berlin müzeleri ve alternatif mekanlarıyla ünlü. Can sıkıcı havasına inat Berlinliler özellikle hafta sonu geldiğinde gece kulüplerine akın ediyor. Berghain gibi ünlü kulüplere hafta sonu girebilmek için epey şanslı olmanız gerekiyor. Çünkü yaşanan yoğunluk nedeniyle içeri girişler sınırlandırılıyor.

Rio de Janeiro, Brezilya

Dünyanın en ünlü festivallerinden biri olan Rio Karnavalı'na ev sahipliği yapan Rio de Janeiro, aynı zamanda oldukça canlı bir gece hayatına sahip. Copacabana plajı ve Leblon bölgesi kentin eğlence hayatının kalbinin attığı yerler. Özellikle yerel partileriyle ünlü kentte, skandallar da hiç eksik olmuyor.

New Orleans, ABD

Müziğin günlük yaşamda çok önemli bir yer tuttuğu New Orleans, geceleri sayısız konsere ve etkinliğe ev sahipliği yapıyor. Kentin özellikle Fransız Mahallesi, eğlence yerleriyle ünlü.