Dünyanın en iyi şirketleri

Boston Consulting Group, Türk Hava Yolları'nı geleceğin en iyi 10 şirketi arasında gösterdi. Boston Consulting Group önümüzdeki yıllarda özellikle Avrupa'daki köklü şirketlerin kabusu olacak 10 şirketin gelişmekte olan ülkelere ait olduğunu belirtti.

Eklenme Tarihi: 29 Haziran 2016

ABD merkezli danışmanlık firması Boston Consulting Group, Türk Hava Yolları'nı geleceğin en iyi 10 şirketi arasında gösterdi. Boston Consulting Group önümüzdeki yıllarda özellikle Avrupa'daki köklü şirketlerin kabusu olacak 10 şirketin gelişmekte olan ülkelere ait olduğunu belirtti.

Alman Der Spiegel'in internet sayfasında yer alan haberde, Türk Hava Yolları'nın Alman hava yolu devi Lufthansa'nın "kabusu" haline geldiği ifade edildi. Türk Hava Yolları THY'nin Lufthansa'yı köşeye sıkıştırdığının son örneğinin Avrupa Futbol Şampiyonası'nda yaşandığını belirten Der Spiegel, THY'nin reklamlarının her maçta görüldüğünü ve ana sponsor olduğu ancak Lufthansa'nın sadece Alman Futbol Federasyonu'nun ve dolayısıyla Alman Milli Takımı'nın sponsoru olduğu belirtildi. Haberde Türk Hava Yolları'nın sadece Lufthansa ile rekabet etmediği ve dünyanın en önemli markaları arasına girmek için yarıştığı ifade edildi. THY'nin İstanbul'da inşa edilen yeni havalimanı ile konumunu daha da güçlendireceği şimdiden dünyada 289 noktaya uçuş yaptığı vurgulandı.

Türk Hava Yolları'nın dünyaca ünlü futbolcu Messi ve Hollywood'daki ünlü oyuncularla reklam anlaşmaları yaptığı ve 2015 yılında yolcu sayısını yüzde 14 artırarak 61.2 milyon kişiye çıkardığı dile getirildi.

Türk Hava Yolları THY ile birlikte Avrupa'daki köklü şirketlerin kabusu haline gelen 10 şirket şöyle: