Dünyanın en gizemli 17 olayı

Kimi zaman tarih kafamızı karıştırıyor, kimi zaman ise insan gücünün ve bilgisinin ötesinde olduğunu düşündüğümüz garipliklerle karşılaşıyoruz. İçinde yaşadığımız gerçekten tuhaf bir dünya sevgili dostlar...

Eklenme Tarihi: 09 Ekim 2016

Voynich El Yazması Voynich El Yazması 15. yüzyılda yazıldığı düşünülen, ancak yüzyıllardır dili çözülemeyen bir eser. Kitabın pek çok sayfasında bitki çizimleri var ve yazının da bu bitkileri anlattığı düşünülüyor ancak ilginçtir ki bu bitkiler de dünya üzerinde bulunan hiçbir türle uyuşmuyor.

Karındeşen Jack Adına pek çok kitaplar yazılan, filmler çekilen meşhur kâtil Karındeşen Jack, 1800'lerin sonunda Londra'da 11 kadını öldürmüş ancak kimliği hiçbir zaman belirlenememiş bir katildir. Kurbanlarının çoğunu seks işçileri arasından seçen kâtil, cesetleri tanınmaz hâlde bıraktığı için bu ismi almıştır.

Bermuda Şeytan Üçgeni Atlantik Okyanusu'nda bulunan ve Bermuda Şeytan Üçgeni ismiyle anlıan bu bölge, Miami, Bermuda ve Porto Riko noktalarının arasında yer alıyor. Çoğu pilot, uçak bu bölgeden geçerken araçlarının düzensiz çalışmaya başladığını söylüyor ve tarihte pek çok geminin bu alan içerisinde kaybolduğu biliniyor. Bilimsel ve gizemli pek çok açıklama getirilmeye çalışılıyor olsa da bu olayın arkasında neyin yattığı tam olarak bilinmiyor.

Virginia Kriptosu ABD'nin Virginia eyaletinde bulunan CIA merkezinin hemen dışında, üzerinde şifreli yazıların bulunduğu bir heykel yer alıyor. Amerikalı heykeltıraş Jim Sanborn tarafından yaratılan bu heykel, üzerinde dört farklı metin barındırıyor. Bu metinlerden ilk üçü çözülmüş olsa da, son metin bir gizem olmayı sürdürüyor. CIA bile bu metinde ne yazdığını çözebilmiş değil...