Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2020'den 10 ilginç buluş

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı Consumer Technology Association(CES) bu yıl Las Vegas’ta gerçekleşti. Yılın öne çıkan teknolojik buluşlarının tanıtıldığı fuarda insanların 2020’de tanışacağı cihazlar sergilendi. 2020 yılında hayatı kolaylaştırması planlanan pek çok ilginç ürün bulunuyor.

Eklenme Tarihi: 10 Ocak 2020

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı Consumer Technology Association(CES) bu yıl Las Vegas’ta gerçekleşti. Yılın öne çıkan teknolojik buluşlarının tanıtıldığı fuarda insanların 2020’de tanışacağı cihazlar sergilendi. 2020 yılında hayatı kolaylaştırması planlanan cihazlar arasında sanal ev asistanından sağlık verilerini biriktiren meditasyon cihazına kadar pek çok ilginç ürün bulunuyor.

Akıllı çöp kutusu | TOWNEW isimli bir firma evdeki çoğu çöp işini kendi yapabilen bir akıllı çöp kutusu tanıttı. Çöp kutusu dolduğunda kullanıcının yalnızca bir tuşa basarak cihazın içindeki çöp poşetin yenilenmesini sağlıyor.

Intel’den katlanabilen tablet | Intel, ekranı katlanabilen yeni bir tablet tanıttı. Horseshoe Band ismini taşıyan özel tablet, OLED ekran teknolojisini kullanıyor. Büyük ekranı sayesinde Horseshoe Bend, katlanılıp masa üzerinde kullanıldığında geleneksel dizüstü bilgisayar boyutuna çok daha yakın hissettiriyor

Konuşan yoga halısı | Hindistanlı Yogifi firması konuşan ve müzik çalan bir yoga matı üretti. Mat kullanıcılara hangi hareketleri yapmaları gerektiğini söylerken sensörler yardımıyla yanlış hareketler yapıldığında uyarıyor.