Dünya liderlerinin kozmetik ve bakım masrafları... Listede kimler yok ki

Dünya liderleri ve makyajları.

Eklenme Tarihi: 11 Eylül 2017

Dünya liderleri bir takım elbiseyle çıkıp dünyaya seslenmiyorlar. Her birinin makyaj ve bakım masrafları var. İşte Trump'tan Putin'e, Macron'dan Obama'ya dünya liderlerinin bakım masrafları Gece-gündüz demeden mesaide olan liderlerin yorgun ve stresli gözükmemesi, yüzlerinin kamera ışıklarında parlamaması, terlediklerinin, özellikle de yüzlerinin kızardığının kamufle edilmesi şart. Makyajına, saçına en çok önem veren liderler sizi epey şaşırtacak. HT Pazar'dan Sema Ereren ve Can Baytak'ın haberine göre dünya liderleri ve makyajları...

Emmanuel Macron 39 yaşındaki Fransa Cumhurbaşkanı Macron, liderliğinin ilk 3 ayında makyajına 26 bin euro harcadı. Elysee Sarayı, Macron'un makyözü Natacha'nın biri 10 bin, diğeri ise 16 bin euro tutarında iki fatura gönderdiğini doğruladı. Ancak yakın zamanda bu masrafın azalacağının altı çizildi. Nicolas Sarkozy ve François Hollande'ın aksine Macron makyajı için devamlı bir görevli çalıştırmak yerine dışarıdan hizmet alıyor. Önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izleneceğiyse muamma.

Barack Obama makyajlarında asla maskara, far, dudak parlatıcısı, allık kullandırmazdı. Eski ABD Başkanı'nın makyajında sadece fondöten, pudra ve concealer tercih edilirdi ki başkan bunları da özellikle dünyaya sesleneceği toplantılarda isterdi. Fotoğrafları çekilecek olsa bile ailesi ve arkadaşlarıyla vakit geçireceği zamanlarda makyaj yaptırmaktan uzak dururdu.

Nicolas Sarkozy, her ay yüzü için 8 bin euro harcadı. Sarkozy için saray ayda 8 bin euro'ya çalışan bir makyözle anlaşmıştı. Bu arada 2007 seçim kampanyası için Sarkozy makyajı ve saçı için 34 bin euro harcadı.