Dolar 12 TL Olacak Diyenlerle Dalga Geçen Hilal Kaplan'a Efsane Tepkiler

Gazeteci Hilal Kaplan ve takipçileri Dolar 12 TL olacak yorumunda bulunanları ti'ye almıştı. Dolar kurunun dün 13,50 TL'ye kadar yükselmesi ardından Kaplan'ın 2019'daki tweeti yeniden gündem oldu.

Eklenme Tarihi: 24 Kasım 2021

Dolar ve Euro bugün üstümüzden adeta kasırga gibi geçti. Dolar bugün 13 TL'yi, Euro ise 15 TL'yi aştı. Kurlar daha sonra düşüş yaşasa da Türk lirası salı günü yüzde 18 değer kaybıyla gelişen ülke para birimleri arasında en fazla değer kaybeden para birimi oldu.

Herkesin bir açıklama beklediği Merkez Bankası ise döviz kurunu "aşırı oynak" olarak tanımladı.

'Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın uygulanmakta olan dalgalı kur rejimi altında kur seviyesine ilişkin bir taahhüdü yoktur. Döviz kurları, serbest piyasa dinamiklerince arz ve talep koşullarınca belirlenmektedir. Merkez Bankası belli koşullar altında kalıcı yön amacı taşımadan sadece aşırı oynaklığa müdahale edebilmektedir'

Durumlar böyle olunca haliyle herkes işi gücü bırakıp dövizin bu inanılmaz yükselişini konuşmaya başladı. Sosyal medyanın gündemi de farklı değildi. Koronavirüs tedavisini burnuna tereyağı sokarak gerçekleştirme çabasıyla tanınan yandaş gazeteci Hilal Kaplan ise 2019 yılında attığı bir tweet ile gündem oldu.

Stratejik dehası ve ekonomik öngörüsü tartışılabilir olan Kaplan'ın 2019 yılındaki dolar yorumu tam olarak şöyleymiş 👇